Iza Łęcka Iza Łęcka 03.11.2021 07:34
Marvel's Avengers
1548V

Marvel's Avengers bez elementów pay-2-win. Deweloperzy przepraszają i usuwają zawartość

Crystal Dynamics przyznało się do błędu i usuwa nowe elementy do Marvel’s Avengers, które zostały określone przez społeczność jako pay-2-win. Gracze, korzystając z prawdziwych pieniędzy, nie przyspieszą zdobywania XP.

O Marvel's Avengers w ostatnich tygodniach ponownie zrobiło się głośno i to nie tylko za sprawą zwiększonej popularności pozycji, którą pod koniec września dodano do katalogu Xbox Game Pass. W superbohaterskiej przygodzie uwzględniona została zawartość, dzięki której uczestnicy za pieniądze mogli przyspieszyć rozwój postaci. Fani wytknęli zespołowi złamanie wcześniejszej obietnicy i wrzucenie do gry elementów pay-2-win.

Twórcy umożliwili przyspieszenie zbierania doświadczenia oraz zasobów w Marvel’s Avengers, co szybko zostało wytknięte przez społeczność – niestety, nie brakowało także gróźb oraz słownych ataków wobec pracowników studia. Wiele negatywnych wiadomości sprawiło, że deweloperzy zmienili decyzję i wycofują nowe przedmioty z gry.

Crystal Dynamics wydało oświadczenie, w którym przeprasza, że nie zareagowało odpowiednio szybko, tłumaczy decyzję dodania do gry poszczególnych przedmiotów i podkreśla znaczenie odbudowania zaufania społeczności.

„Przepraszamy, że wcześniej nie odpowiedzieliśmy na wasze obawy związane z dodaniem płatnych przedmiotów użytkowych w Marketplace. Wprowadziliśmy je jako opcję dla rozwijającej się bazy graczy i nie postrzegaliśmy ich jako pay-to-win, ponieważ  bezpośredni nie oferują mocy. Po rozważeniu waszych opinii, zdecydowaliśmy, że do końca dzisiejszego dnia usuniemy Katalizatory Bohatera i Ekstraktory Fragmentów. Będą one nadal możliwe do zdobycia, a te już zdobyte są nadal możliwe do wykorzystania. Mamy nadzieję, że może to być pierwszy krok w odbudowie waszego zaufania do nas jako zespołu. Nadal naszym celem jest stworzenie jak najlepszej gry”.

Deweloperzy od premiery produkcji próbują ją odbudować i działać zgodnie z oczekiwaniami sympatyków, zapewniając interesujące, nowe aktywności. Choć ostatnie działania studia spotykały się z całkiem dobrymi informacjami zwrotnymi, dodanie do tytułu usprawnień pay-2-win ponownie bardzo negatywnie wpłynęło na odbiór pozycji.

Źródło: Twitter: PlayAvengers

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Square Enix