Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 10.10.2021 08:30
Marvel's Avengers groźby
1198V

Marvel's Avengers a mikrotransakcje. Twórcy zaczęli otrzymywać groźby oraz słowne ataki

Złamanie obietnicy przez twórców ubiegłorocznej gry o Avengersach spotkało się z ogromnym niezadowoleniem graczy - niestety wielu z nich posuwa się o kilka kroków za daleko.

Pamiętacie jeszcze o Marvel's Avengers? Zapewne tak, choć prawdopodobnie, gdybym zadał do pytanie dwa tygodnie temu, odpowiedzi twierdzących mogłoby być nieco mniej. W ostatnim czasie zrobiło się bowiem troszkę głośniej. Po pierwsze dzięki wrzuceniu gry do Xbox Game Pass, co tknęło w nią drugie życie, a po drugie... Przez kontrowersje związane z mikropłatnościami.

Decyzja przeszła oczywiście dużym echem w branży gier wideo. Wszystko przez fakt, iż nielubianą funkcję wprowadzono pomimo wcześniejszych zapewnień, że do tego nie dojdzie. Co nie może dziwić, gracze zaczęli dawać wyraz swojemu niezadowoleniu. I o ile niektórzy ograniczają się do zwykłych komentarzy w mediach społecznościowych, o tyle są i tacy, którzy posuwają się do ataków słownych i gróźb.

Informację przekazali przedstawiciele Crystal Dynamic za pośrednictwem Reddita (dokładnie w tym miejscu). Wspomniano tam, że doceniają zaangażowanie społeczności i bardzo zależy im na zdrowym dialogu, ale pewne zachowania nie mogą być tolerowane. Co więcej - decyzje nie są podejmowane przez jedną osobę, a przez grupę liderów. Choć czekają na opinie od graczy, to "napastowanie, groźby i personalne ataki w kierunku ekipy" nie są prawidłową reakcją.

Jest to więc kolejny raz, gdzie wiele osób nieumiejętnie oddziela gry wideo od realnego świata i reaguje zdecydowanie poniżej normy. Miejmy nadzieje, że takie zachowania będą zwyczajnie piętnowane i szybko wyplewione. Nie tak powinno to wyglądać.

Źródło: https://mp1st.com/news/crystal-dynamics-addresses-marvels-avengers-community-concerning-harassment-and-abuse-from-recent-microtransaction

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Square Enix