Gry z Nintendo 64 na Nintendo Switchu to „katastrofa”. Gracze informują o sporych problemach

News
2177V
Gry z Nintendo 64 na Nintendo Switchu to „katastrofa”. Gracze informują o sporych problemach
Iza Łęcka | 26.10.2021, 09:50

Big N oferuje produkcje z Nintendo 64 na Nintendo Switchu dzięki nowemu i znacznie droższemu abonamentowi Nintendo Switch Online. Pierwsze opinie społeczności są jednak niezbyt przychylne – klasyczne produkcje mierzą się z ogromnymi problemami, które zaburzają rozgrywkę.

Po wielu plotkach i spekulacjach Japończycy w trakcie ostatniego Directa zaprezentowali tytuły z Nintendo 64 zmierzające na Nintendo Switcha. Pozycje wchodzą w zakres droższej usługi Nintendo Switch Online, lecz sprawdzenie ich wiąże się z niemałymi kłopotami.

Nintendo Switch Online + Expansion Pack został już udostępniony i mogłoby się wydawać, że będzie niemałą gratką dla entuzjastów klasycznych gier. Użytkownicy jednak informują o wielu niedogodnościach, w tym zaskakującym input lagu – od „lekko zauważalnego” do określanego mianem „nie mogę grać w Mario 64 lub Mario Kart 64”. Decyzja o odwróceniu przycisków A i B również przeszkadza w sterowaniu.

Gry z Nintendo 64 na Nintendo Switchu to „katastrofa”. Gracze informują o sporych problemach

Yoshi's Island i Star Fox 64 mierzą się ze spadkami animacji oraz sporym input lagiem. Klienci Nintendo wspominają o braku synchronizacji dźwięku i obrazu – wskazany kłopot często pojawia się w Mario 64 oraz Mario Kart 64. W niektórych produkcjach ścieżka dźwiękowa jest przyspieszona lub zniekształcona.

Wielu abonentów usługi podkreśla, że żałuje zakupu, pozostaje mieć jednak nadzieję, że Nintendo weźmie sobie do serca informacje zwrotne i upora się z kłopotami, a propozycje ze starszego systemu będą znacznie przyjemniejsze w odbiorze na hybrydowej konsoli.

Poniżej możecie sprawdzić materiał wideo, które porównuje odświeżone Super Mario 3D All-Stars z oryginalnymi odsłonami.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/nintendo-64-online-apps-problems-input-lag-controller-layout-angering-expansion-pass-customers.505554/

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper