PlayStation Studios zostanie znacząco rozbudowane? Sony ma podobno 13-18 mld dolarów na przejęcia

Plotka
1564V
PlayStation Studios zostanie znacząco rozbudowane? Sony ma podobno 13-18 mld dolarów na przejęcia
Wojciech Gruszczyk | 18.10.2021, 15:16

Sony Interactive Entertainment ma szykować się do bardzo dużych przejęć. Według najnowszego raportu, korporacja szykuje się do bardzo agresywnych ruchów, dzięki którym PlayStation Studios może zostać znacząco powiększone.

PlayStation Studios na przestrzeni ostatnich miesięcy zostało rozbudowane o Bluepoint Games, Firesprite, Nixxes Software oraz Housemarque. To podobno jednak nie koniec, ponieważ Adam Berggren z Marsipan Games przedstawił wiadomość, według której – Sony ma bardzo duży budżet na rozszerzenie swoich struktur.

Sony Interactive Entertainment miało przygotować 13-18 mld dolarów, by za jego pomocą przejąć kolejne firmy. Warto podkreślić, że jest to podobno kwota przeznaczona wyłącznie dla działu PlayStation.

„Jednocześnie chcą zabezpieczyć zawartość i zespoły, które uznają za niezbędne dla przyszłego rozwoju i potencjału. Obecnie są w fazie pozyskiwania i zamykania partnerów, takich jak Firesprite, Housemarque i Bluepoint. Z pewnością będzie to trwało do około marca 2022 roku (koniec roku finansowego 21), kiedy to podejrzewam, że strategia zmieni się w kierunku bardziej "agresywnych" przejęć w celu zabezpieczenia zawartości”.

Na kolejne ważne ruchy Sony może przyjść nam zaczekać nawet do kolejnego roku finansowego, jednak zdaniem raportu – korporacja posiada sporo pieniędzy, by zadbać o nowe studia. Musimy jednocześnie pamiętać, że firma działa już nie tylko w segmencie gier AAA, ale rozwija także pozycje VR i coraz śmielej wkracza w rynek mobilny.

Dziennikarz wspomina, że Sony może wykorzystać swoje możliwości finansowe, by przejąć kolejne zespoły z Japonii, Chin czy też nawet z Polski oraz Kanady.

Źródło: https://www.psu.com/news/sony-in-growth-mode-reportedly-has-about-13b-18b-budget-for-acquisitions/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych