PlayStation Studios oficjalnie wita Bluepoint Games! Twórcy zdradzają swoje kolejne plany

Gry
4090V
PlayStation Studios oficjalnie wita Bluepoint Games! Twórcy zdradzają swoje kolejne plany
Wojciech Gruszczyk | 30.09.2021, 17:03

Stało się! Sony właśnie oficjalnie powitało w swoich szeregach Bluepoint Games. Twórcy między innymi Demon's Souls pracują już wyłącznie dla PlayStation 5. Korporacja z tej okazji nagrała specjalną wiadomość.

Bluepoint Games od lat współpracuje z japońską korporacją – to właśnie oni opracowali między innymi God of War Collection (PS3), The Ico & Shadow of the Colossus Collection (PS3), PlayStation All-Stars Battle Royale (PS Vita), Uncharted: The Nathan Drake Collection (PS4), Gravity Rush Remastered (PS4), ale to Shadow of the Colossus (PS4) i Demon's Souls (PS5) pokazały, że deweloperzy radzą sobie nie tylko ze zwykłymi portami.

Twórcy już wcześniej zapowiedzieli, że są gotowi do opracowywania własnych IP i możemy mieć pewność jednego – Sony wykorzysta talenty z Bluepoint Games. Dołączenie studia do rodziny PlayStation nie jest jednak dużym zaskoczeniem. Jak wiadomo PlayStation Japan już kilka miesięcy temu omyłkowo opublikowało grafikę, która potwierdziła przejęcie zespołu.

Marco Thrush, Prezes, Bluepoint Games, skomentował sytuację następującymi słowami:

„PlayStation ma tak kultowy katalog gier, a dla nas nie ma nic lepszego, niż udostępnić niektóre z tych arcydzieł nowym graczom. Stając się częścią PlayStation Studios, nasz zespół może jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę jakości i stworzyć jeszcze bardziej imponujące doświadczenia dla społeczności PlayStation.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas przez te wszystkie lata - nie możemy się doczekać, aby dostarczyć Wam więcej niesamowitych gier w tym kolejnym rozdziale dla Bluepoint Games!”

Twórcy potwierdzili, że ich następną produkcją jest oryginalna gra – deweloperzy nie zajmują się kolejnym odświeżeniem.

„Nasz następny projekt, pracujemy teraz nad oryginalną produkcją. Nie możemy mówić o tym, co to jest, ale jest to dla nas kolejny krok w ewolucji. Przejście od remasterów do remake'ów miało na celu sprawdzenie nas samych i popchnięcie nas mocniej do następnego kroku” – powiedział szef studia Marco Thrush

W Bluepoint Games znajduje się teraz około 70 pracowników – gdy deweloperzy odświeżali kolekcję God of War to w zespole znajdowało się zaledwie 15 osób. W szczytowym momencie (prace nad Demon's Souls) firma współpracowała z około 95 deweloperami.

Szef studia podkreślił, że Bluepoint Games posiada bardzo doświadczony zespół (średni staż pracowników to około 15 lat w branży) i każdy z nich wcześniej rozwijał normalne gry (nie odświeżenia), więc twórcy nie obawiają się kolejnego wyzwania.

Nie wszyscy są jednak przekonani, czy słowa przedstawione przez studio to zupełnie nowe IP. 

Źródło: https://www.ign.com/articles/sony-acquires-bluepoint-next-game-playstation-exclusive https://blog.playstation.com/2021/09/30/welcoming-bluepoint-games-to-the-playstation-studios-family/

Komentarze (197)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper