Housemarque w rodzinie PlayStation! Sony kupiło twórców Returnal

News
2185V
Housemarque w rodzinie PlayStation! Sony kupiło twórców Returnal
Wojciech Gruszczyk | 29.06.2021, 12:21

Sony właśnie potwierdziło wyjątkowo ciekawą wiadomość. Housemarque dołączyło do rodziny PlayStation i będzie przygotowywać gry wyłącznie na konsole PlayStation. Od wielu dni mówiło się o tym transferze.

Od tygodni pojawiały się plotki, według których Housemarque ma dołączyć do rodziny PlayStation, a Returnal to „ostatni test”, by deweloperzy mogli zostać wykupieni przez Sony. Teraz możemy potwierdzić, że studio zdało egzamin.

Ten transfer nie powinien nikogo dziwić, ponieważ Housemarque współpracowało z Sony od wielu lat – Super Stardust HD trafił wyłącznie na PlayStation 3 (2007 rok) i zapoczątkował wielką relację Finów z Japończykami. Studio opracowało dla Sony następujące gry: Super Stardust Portable (2008), Dead Nation (PS4, PS4, PSVita, 2010), Super Stardust Delta (PS Vita, 2012), Resogun (PS4, PS3, PS Vita, 2013), Alienation (PS4, 2016), Super Stardust Ultra VR (PS4, 2016), Nex Machina (PS4, 2017), Matterfall (PS4, 2017) i wspomniany Returnal (PS5, 2021).

Hermen Hulst, szef PlayStation Studios, powitał nową ekipę w szeregach Sony i potwierdził, że „niedawna premiera Returnal dowodzi, że Housemarque to studio z niesamowitą wizją, zdolne do tworzenia niezapomnianych gier, które trafiają do społeczności” PlayStation.

Od Ilari Kuittinen, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Housemarque, nie kryje zadowolenia:

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że w końcu dołączamy do rodziny PlayStation Studios! To daje naszemu zespołowi jasną przyszłość i stabilną możliwość dalszego dostarczania rozwiązań skupionych na rozgrywce, jednocześnie eksperymentując z nowymi metodami przekazywania narracji i przesuwając granice tej nowoczesnej formy sztuki. Pod względem lokalnym, dla Helsinków, oznacza to również, że oficjalnie poszerzymy rodzinę PlayStation o rozwijający się ośrodek przemysłowy i zabezpieczymy dziedzictwo najstarszego studia gier w Finlandii”.

Warto przypomnieć, że zespół ostatnio potwierdził chęć rozwijania gier podobnych do Returnal – przeczytajcie naszą recenzję tej wymagającej perełki.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/06/29/welcoming-housemarque-to-the-playstation-studios-family/

Komentarze (162)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper