Nixxes Software w PlayStation Studios! Sony kupiło "mistrzów portów na PC"

Gry
3060V
Nixxes Software w PlayStation Studios! Sony kupiło "mistrzów portów na PC"
Wojciech Gruszczyk | 01.07.2021, 15:37

Szef PlayStation Studios właśnie potwierdził kolejny transfer. Sony kupiło Nixxes Software i będzie to bardzo ciekawe wzmocnienie japońskiej korporacji. Jak widać firma rozpoczęła konkretną ofensywę.

Sony w ostatnich dniach potwierdziło dołączenie do PlayStation Studios twórców Returnal oraz prawdopodobnie kupiło deweloperów odpowiedzialnych za Demon's Souls w wersji na PlayStation 5, a właśnie potwierdzono kolejny transfer.

Dalsza część tekstu pod wideo

Do rodziny PlayStation dołączyło Nixxes Software, ale mogliście nigdy nie słyszeć o tym zespole, ponieważ nie jest to studio odpowiedzialne za własne produkcje. Twórcy od lat specjalizują się w portowaniu gier na PC – deweloperzy już w 1999 roku opracował Legacy of Kain: Soul Reaver z pierwszego PlayStation na Dreamcasta.

Deweloperzy od lat byli wsparciem Square Enix oraz Crystal Dynamics – odpowiadali oni za między innymi Legacy of Kain: Soul Reaver 2 (z PlayStation 2 na PC), Lara Croft Tomb Raider: Legend (z PlayStation 2 na PC, Xboksa i GameCube'a), Lara Croft Tomb Raider: Anniversary (z Xboksa 360 na PC), Kane and Lynch 2: Dog Days (z PlayStation 3 na PC), Hitman: Absolution (z PlayStation 3 na PC), Tomb Raider (z Xboksa 360 na PC), Thief (z PlayStation 4 na PC), Tomb Raider: Definitive Edition (z „poprzedniej generacji” na PlayStation 4), Lara Croft and the Temple of Osiris (z Xboksa One na PS4 i PC), Deus Ex: Mankind Divided (z Xboksa One i PlayStation 4 na PC), Rise of the Tomb Raider (z Xboksa One na Xboksa 360 i PC).

Sony w informacji prasowej potwierdziło, że Nixxes Software dołączy do PlayStation Studios Technology, Creative & Services Group, by pomóc „zapewnić wysoką jakość wewnętrznych możliwości technicznych i rozwojowych w PlayStation Studios”.

Hermen Hulst, szef PlayStation Studios, skomentował sytuację następującymi słowami:

„Bardzo szanuję Nixxes i jestem podekscytowany, że ten bardzo doświadczony zespół stanie się częścią światowej klasy społeczności programistów w SIE. Mają pasję do ulepszania gier i dostarczania graczom najlepszych możliwych doświadczeń. Nixxes będzie silnym atutem dla wszystkich w PlayStation Studios, pomagając naszym zespołom skupić się na ich najważniejszym celu, jakim jest tworzenie unikalnej zawartości PlayStation w najlepszej możliwej jakości."

Jurjen Katsman, założyciel i starszy dyrektor ds. rozwoju w Nixxes, dodał kilka słów:

„Nie możemy się doczekać, kiedy zabierzemy się do pracy i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy wnieść nasze doświadczenie techniczne i deweloperskie do potęgi IP, jaką jest PlayStation Studios. Nie możemy się doczekać współpracy z jednymi z najbardziej utalentowanych zespołów w branży, aby dostarczyć fanom PlayStation najlepsze wrażenia z rozgrywki”

Możemy podejrzewać, że to właśnie Nixxes Software będzie odpowiadać za kolejne porty gier z PlayStation 4 na PC. Jak wiadomo Sony chce wrzucać na komputery osobiste „całą masę” produkcji.

Źródło: Twitter: hermenhulst Informacja prasowa

Komentarze (227)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper