PlayStation Studios ponownie rozbudowane. Sony wita Firesprite w swoich szeregach

News
2128V
PlayStation Studios ponownie rozbudowane. Sony wita Firesprite w swoich szeregach
Wojciech Gruszczyk | 08.09.2021, 16:08

Firesprite to najnowszy nabytek PlayStation Studios. Japończycy nie czekali z tym ogłoszeniem do jutrzejszego wydarzenia i już dzisiaj potwierdzili rozbudowanie swoich struktur. Studio zostało zaprezentowane jako „ambitny zespół z Liverpoolu”.

Firesprite od lat współpracuje z Sony i jest najlepszym potwierdzeniem działań Japończyków – firma chętnie nawiązuje bliskie relacje z deweloperami i gdy zespoły okażą się odpowiednim wzmocnieniem, dołączają ekipę do PlayStation Studios.

Twórcy z Firesprite opracowali The Playroom (PS4) i The Playroom VR (PS VR). Jest to już 14 zespół wewnętrzny PlayStation, który został powitany przez Hermena Hulsta następującymi słowami:

„Firesprite to kreatywne i ambitne studio, które jest wyjątkowe w tworzeniu niesamowitych doświadczeń, które naprawdę pokazują potencjał naszego sprzętu. Techniczne i kreatywne możliwości zespołu będą kluczowe dla rozwoju znakomitego katalogu gier na wyłączność i myślę, że będziecie podekscytowani tym, co nas czeka”.

Twórcy oczywiście nie ukrywają zadowolenia z dołączenia do PlayStation Studios. Jak się okazuje – autorzy mogli już od lat liczyć na mocne wsparcie PlayStation:

„Mieliśmy przyjemność współpracować z wieloma utalentowanymi deweloperami i wydawcami z całej branży, a PlayStation w szczególności było naszym przyjacielem i partnerem w rozwoju przez najlepszą część dekady, współpracując razem przy wielu ekscytujących projektach, takich jak The PlayRoom, Run Sackboy! Run i The PlayRoom VR.

PlayStation dało nam również możliwość stworzenia naszego własnego IP, The Persistence, a my otrzymaliśmy swobodę twórczą, by odkrywać, wprowadzać innowacje i wydać grę z gatunku survival horror, z której jesteśmy niezmiernie dumni. Teraz, jako studio first party, wiemy, że mamy pełne wsparcie PlayStation w kontynuowaniu naszego dziedzictwa łączenia kreatywności i technicznych innowacji, aby zaoferować fanom PlayStation naprawdę wyjątkowe doświadczenia”

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie PlayStation Studios zostało rozbudowane o Nixxes Software oraz Housemarque.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/09/08/welcoming-firesprite-to-the-playstation-studios-family/

Komentarze (133)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper