Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.10.2021 15:39
Marvel's Avengers
1414V

Marvel's Avengers otrzymało mikrotransakcje wpływające na gameplay. Wydawca złamał obietnicę

Crystal Dynamics wrzuciło Marvel's Avengers do Xbox Game Pass, a zarazem złamało obietnicę daną społeczności. Gra otrzymała mikrotransakcje wpływające na gameplay, więc za prawdziwe pieniądze możemy znacznie szybciej rozwinąć bohatera.

Marvel's Avengers trafiła na rynek w zeszłym roku, ale produkcja zadebiutowała z dużymi problemami. Gra nie zanotowała oczekiwanych wyników, jednak deweloperzy wciąż rozwijają przygodę, a ostatnie dołączenie tytułu do Xbox Game Pass miało zapewnić pozycji duże grono odbiorców.

Wydawca chce jednak najwidoczniej wykorzystać nagłą popularność gry i Marvel's Avengers otrzymało mikrotransakcje wpływające na rozgrywkę – choć przed premierą przedstawiciele Square Enix i pracownicy Crystal Dynamics zarzekali się, że superbohaterska opowieść nie otrzyma takich mechanik.

Teraz w Marvel's Avengers możemy kupić dopalacze pozwalające na określony czas zdobywać więcej XP lub zwiększyć liczbę zbieranych zasobów. Gracze nie mają wątpliwości, że wpływa to na gameplay, ponieważ mając pieniądze możemy znacznie szybciej rozwinąć postać.

Możemy podejrzewać, że Square Enix postanowiło zmienić plany, by móc odrobić słaby początek Marvel's Avengers.

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/despite-promises-marvels-avengers-now-has-gameplay-related-microtransactions/

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Square Enix