Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.09.2021 04:30
PS5 PlayStation Showcase 2021 nie zawiodło
6123V

PS5 PlayStation Showcase 2021 nie zawiodło? Oceniamy, podsumowujemy i komentujemy imprezę Sony

Sony właśnie zakończyło PlayStation Showcase, czyli oczekiwane wydarzenie, podczas którego mogliśmy zobaczyć gry zmierzające na PlayStation 5 i PlayStation 4. Jak oceniacie imprezę? W tym miejscu znajdziecie pełne podsumowanie wydarzenia oraz możecie ocenić show Japończyków.

PlayStation Showcase 2021 oczami redakcji PPE.pl

Roger: Przez większość imprezy raczej nie było wielkich zaskoczeń, poza remakiem Kotora, dopiero na sam koniec Sony pokazało swoje ekskluzywne portfolio. Na GT7 czekam mocno, a nawiązanie do muzyki z intra jedynki tylko mnie nakręciło. Spider-Man 2 i Wolverine dla fana komiksów to must-have, God of War Ragnarok wygląda pięknie, choć sam trailer jakoś nie robił takiego wrażenia, jak choćby swego czasu The Last of Us 2. I gdzie jest Naughty Dog ja się pytam? Efektu WOW nie było, ale Sony pokazało, że jest na co czekać.  

Ocena: 4+/6

Wojtek: Sony rozpoczęło z „wysokiego S” pokazując remake KOTOR-a! Później zerknęliśmy na tajemniczy Project EVE, opóźniono premierę GTA V, spojrzeliśmy na pozycję twórców The Evil Within i... Zaczęło się! Uncharted na PC i PS5? To dopiero początek... Wolverine to na pewno duża niespodzianka dla wielu graczy – choć trudno powiedzieć, kiedy gra trafi na rynek. Dwójka Spider-Manów również powróci, ale dopiero w 2023 roku. God of War Ragnarok? Wygląda ok, ale w tym wypadku czekam na mocną historię. Nie będziemy się nudzić.

Ocena: 5/6

Igor:  Jak dla mnie impreza Sony jest dość dziwna. Początek był rozwleczony jak flaki z olejem, zaczęli pokazywać jakieś gry, które są albo "meh" albo nie wiadomo o nich nic, albo wychodzą... za tydzień - jak Deathloop. Ostatnie 10 minut zapewniło spory hype. Jaram się jak nie wiem co na Wolverine'a, Spider-Mana 2, God of War: Ragnarok oraz Tchia. Bardzo ciekawie zapowiada sie także Forspoken oraz Project EVE od koreańskiego Shift Up. Największe rozczarowanie? Remaster Uncharted 4 i Lost Legacy na PS5. Damn, przecież mamy już update do 60 klatek na PS5.

Ocena: 5/6

Mateusz: "Dzisiaj nie jestem w stanie się rozpisać - Sony po prostu rozwaliło system i żałuję jedynie, że God of War Ragnarok wciąż nie ma chociaż przybliżonej daty premiery. Dajcie mi jak najszybciej GhostWire: Tokyo i Forspoken!

Ocena 6/6:

PlayStation Showcase 2021 – podsumowanie:

Tagi: PlayStation PlayStation 4 PlayStation 5 playstation showcase PS4 ps5