Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.09.2021 11:22
Ranking sprzedaży na Steam. Triumf mocno przecenionego Battlefield V i premiera nowego Pathfindera
620V

Ranking sprzedaży na Steam. Triumf mocno przecenionego Battlefield V i premiera nowego Pathfindera

Dopiero co wydawca Pathfinder: Kingmaker chwalił się wysoką, globalną sprzedażą tej marki. Wygląda na to, że Koch Media będzie niedługo mogło wydać komunikat o jeszcze lepszych rezultatach tego IP. Wszystko w związku z premierą Pathfinder: Wrath of the Righteous.

Valve jak co tydzień ujawniło tytuły, które wygenerowały największe przychody na Steam. Obecność Battlefield V na pozycji numer jeden nie dziwi - szczególnie biorąc pod uwagę, że gra doczekała się bardzo dużej przeceny (upust sięga 90%) i kosztuje obecnie 27 zł. Co ciekawe - strzelanka generuje obecnie większe zainteresowanie, niż w dniu premiery na Steam. W trakcie weekendu w Battlefield V na Steam bawiło się ponad 88 tysięcy osób.

Ciekawy jest przypadek Pathfinder: Wrath of the Righteous, które zajęło bardzo wysokie, drugie miejsce w rankingu sprzedaży na Steam (gra występuje też na 4 miejscu ze względu na oddzielne liczenie w rankingu innych wydań tej samej pozycji). Produkcja dopiero co wylądowała w dystrybucji cyfrowej i już cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem (wynik 45700 osób bawiących się jednocześnie w trakcie weekendu jest imponujący). Premiera nowego Pathfindera na konsolach planowana jest na marzec 2022 r.

Warto zwrócić również uwagę na wejście do TOP 10 Tales of Arise, które trafi na rynek już 9 września 2021 r. Do rankingu wróciło też No Man's Sky, które cały czas jest rozbudowywane i otrzymuje świeże atrakcje.

Ranking sprzedaży gier na Steam (ostatni tydzień):

  1. Battlefield V
  2. Pathfinder: Wrath of the Righteous (edycja standardowa)
  3. Naraka Bladepoint
  4. Pathfinder: Wrath of the Righteous (edycja wzbogacona)
  5. Destiny 2
  6. Zestaw Valve Index VR
  7. Aliens: Fireteam Elite
  8. Tales of Arise
  9. No Man's Sky
  10. Phasmophobia

Źródło: https://steamdb.info/topsellers/
https://steamdb.info/app/1238810/graphs/

Tagi: