Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 31.08.2021 13:33
Disco Elysium. Rewelacyjnie oceniane RPG blisko premiery na Switch i XOne/XSX
965V

Disco Elysium. Rewelacyjnie oceniane RPG blisko premiery na Switch i XOne/XSX

Disco Elysium w wydaniu konsolowym na PS4/PS5 miało ogromne problemy z bugami na starcie (de facto produkcji nie dawało się skończyć w 100% w momencie premiery). Po wielu patchach sytuacja produkcja została na szczęście naprawiona. RPG zmierza też na Switch i Xboksy.

Disco Elysium znajduje się już bardzo blisko premiery na Switch i Xbox One/Xbox Series X. Tytuł od wczoraj można już znaleźć w takich wydaniach w bazie danych instytucji PEGI, przydzielającej kategorie wiekowe tytułom wydawanym w Europie. Produkcja, tak jak na PS4/PS5, trafi na platformy Nintendo i Microsoftu w wydaniu Final Cut, wzbogaconym o komplet dodatków i ulepszeń, opublikowanych od czasu pecetowej premiery. Przydzielona kategoria wiekowa od PEGI to "18".

Pozostaje teraz czekać na oficjalne ogłoszenie wydawcy Disco Elysium: The Final Cut, kiedy produkcja wyląduje na kolejnych konsolach. Powinno się to stać już we wrześniu. Na pewno zbliżająca się premiera na Switch/Xbox One/XSX to świetna wiadomość dla posiadaczy tych platform. Disco Elysium to niesamowicie wciągająca, bogata fabularnie opowieść, która jest unikalna na tle innych roleplayów, o tyle, że unika prawie w ogóle walk (w większym stopniu niż np. Planescape Torment). Tytuł otrzymał wiele nagród i wyróżnień po swojej pecetowej premierze - wiele osób uznało go za najlepszą produkcję 2019 r.

Biorąc pod uwagę to, w jak kiepskim stanie technicznym znajdowało się wydanie na PS4/PS5 dobrze się stało, że porty Disco Elysium powstawały dłużej. Więcej na temat licznych aktualizacji rzeczonego RPG przeczytacie tutaj. Z kolei nasza recenzja gry czeka na was tutaj.

Źródło: https://twitter.com/Nibellion/status/1432333824554409989
PEGI

Tagi: Disco Elysium ZA/UM