Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.06.2021 13:40
Disco Elysium. Twórcy przypominają o wysokich ocenach. Gra otrzymała 8 łatek na PS4/PS5 od kwietnia
471V

Disco Elysium. Twórcy przypominają o wysokich ocenach. Gra otrzymała 8 łatek na PS4/PS5 od kwietnia

Disco Elysium trafiło na rynek konsolowy w stanie trudnym do zaakceptowania (gra nie pozwalała nawet na ukończenie niektórych questów). Sytuacja znacząco się już poprawiła od kwietnia dzięki patchom.

Disco Elysium nadal ma drobne problemy na PS4 i PS5 z interfejsem, ale najważniejsze jest to, że estońskie studio ZA/UM poradziło już sobie z największym kłopotem, czyli z bardzo poważnymi bugami.

Od momentu premiery gra otrzymała na PS4 i PS5 już 8 łatek, co znacznie poprawiło sytuację. W takim momencie autorzy Disco Elysium: Final Cut mogą bez wstydu przypominać w nowym zwiastunie o bardzo wysokich ocenach, jakie zgarnął tytuł na PC (konsolowe wydanie otrzymało oczywiście niższe noty).

Disco Elysium: Final Cut uzyskało średnią ocen wydania na PC na poziomie 9.6/10. W przypadku PS4 i PS5 noty są niższe i utrzymują się na poziomie 8,6/10.

Przypominam, że w III kwartale 2021 roku gra pojawi się również na Xbox One/Xbox Series X oraz Switch. Szkoda tylko, że nadal nie wiadomo nic o możliwości powstania polskiego tłumaczenia.

Tagi: Disco Elysium ZA/UM