Ciche miejsce 2 z rekordowym otwarciem na Zachodzie. Kina wracają do życia

Filmy/seriale
1016V
Ciche miejsce 2 z rekordowym otwarciem na Zachodzie. Kina wracają do życia
Iza Łęcka | 31.05.2021, 10:29

„Ciche miejsce 2” daje nadzieję wielu twórcom, których produkcje dopiero zadebiutują na wielkim ekranie. Widzowie chętnie ruszyli do kin, co poskutkowało bardzo dobrym startem obrazu Paramount Pictures – pierwsza odsłona cieszyła się mniejszym zainteresowaniem.

„Ciche miejsce 2” zadebiutuje w Polsce dopiero w najbliższy piątek, jednak film trafił już na kilkanaście rynków, gdzie został całkiem ciepło przyjęty przez odbiorców. Horror Johna Krasinskiego w pierwszy weekend osiągnął aż 70,4 mln dolarów – w samej Ameryce Północnej mowa o 48,4 mln dolarów. Wraz z kolejnymi dniami rezultat zostanie na pewno powiększony, do czego przyczyni się Dzień Pamięci w USA. Wielu analityków przewiduje, że po amerykańskim święcie klimatyczna produkcja zdobędzie 58,5 mln w krajowym box office oraz 80.5 mln dolarów na całym świecie. Premiera filmu została ogłoszona w Chinach dopiero we wtorek, jednakże to nie powstrzymało „Cichego miejsca 2” przed wygenerowaniem w tym kraju 15 mln dolarów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Johna Krasinskiego uzyskała o 66% lepszy start od „Cichego miejsca” z 2018 roku, ale musimy pamiętać, że od tego czasu marka zyskała popularność na całym świecie, a w wielu rejonach świata nowa odsłona nie jest jeszcze pokazywana.

Nowością ubiegłego tygodnia była również „Cruella”, która osiągnęła gorszy wynik od prognozowanego – film zarobił 16,1 mln dolarów na 29 rynkach, co stanowiło około 60% udziału w zagranicznych kinach. Wliczając w to rezultat z USA, historia Disneya wygenerowała 37,4 mln dolarów w weekend otwarcia– choć należy pamiętać o problemach z Australii oraz Japonii (zamknięte kina) oraz dostępie do opowieści dzięki Disney+ (za opłatą).

Film „Szybcy i wściekli 9” nadal nie jest dostępny na całym świecie, jednak po kolejnym weekendzie mógł dorzucić 31 mln dolarów do ogólnego zysku i osiągnął już 200 mln dolarów w box office. To drugie widowisko po „Godzilla Vs Kong”, któremu udało się przekroczyć wspomniany kamień milowy w tym roku. Historia z Vin Dieselem w roli głównej obecnie zarobiła 229 mln dolarów.

Przeczytajcie nasze ostatnie recenzje: „Godzilla vs. Kong”, „Potężne Kaczory: Sezon na zmiany”, „Mortal Kombat”, „The Kominsky Method” (3 sezon) oraz „Nomadland”.

Źródło: https://deadline.com/2021/05/a-quiet-place-part-2-cruella-opening-weekend-f9-demon-slayer-china-global-international-box-office-1234766618/

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper