Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.05.2021 19:29
Kena Bridge of Spirits - PS5
773V

Twórcy Kena Bridge of Spirits już pracują nad nowym tytułem na PS5. Studio chce wykorzystać moc konsoli

W sierpniu odbędzie się premiera Kena Bridge of Spirits, ale Ember Lab najwidoczniej nawiązało większą współpracę z Sony. Studio rozwija już nowy tytuł, który wykorzysta potencjał PlayStation 5.

Sony zapowiedziało dzisiaj prace nad ponad 25 produkcjami, które są rozwijane przez wewnętrzne studia PlayStation, ale firma nie zapomina o zewnętrznych zespołach. W tekście redakcji WIRED pojawiła się wzmianka o współpracy z Haven Studios oraz Firewalk Studios, ale okazuje się, że japońska korporacja ma jeszcze jednego, bardzo cennego partnera – Ember Lab.

Twórcy najwidoczniej kończą prace nad Kena: Bridge of Spirits, które pierwotnie było rozwijane z myślą o PS4, ale warto podkreślić, że Sony poprosiło deweloperów, by zadbali również o wersję na PlayStation 5.

Jak się jednak okazuje, następny projekt Ember Lab powstaje już na PS5 i teraz autorzy chcą zadbać o lepsze wykorzystanie potencjału nowej konsoli:

„Podstawą naszej pracy było PS4 [w przypadku Kena Bridge of Spirits – red.]. Ale patrząc na drugą grę, skupiamy się na wykorzystaniu SSD i budowaniu mechanik oraz narzędzi wokół tej technologii, będzie to naprawdę ciekawe. Wiem, że na pewno nie wykorzystaliśmy w pełni szybkości tego dysku - czerpaliśmy wiele korzyści z tego, że jest po prostu lepszy. Ale myślę, że można to jeszcze bardziej rozwinąć”.

Trudno powiedzieć, kiedy możemy liczyć na pokaz tajemniczej pozycji, ale jedno jest pewne – już w sierpniu na PS5 oraz PS4 trafi Kena Bridge of Spirits i jest to produkcja, którą warto się zainteresować.

Źródło: https://www.wired.com/story/playstation-5-six-months-later/

Tagi: Ember lab Kena: Bridge of Spirits PlayStation 5 PS5