Sony pracuje nad ponad 25 grami na PS5. „Prawie połowa to nowe IP” - firma potwierdza dużą premierę

Gry
3255V
Sony pracuje nad ponad 25 grami na PS5. „Prawie połowa to nowe IP” - firma potwierdza dużą premierę
Wojciech Gruszczyk | 12.05.2021, 18:34

Sony szykuje dużą ofensywę ekskluzywnych gier na PlayStation 5. Wewnętrzne studia japońskiej korporacji pracują nad ponad 25 produkcjami, które są tworzone specjalnie z myślą o PS5. Wiadomość potwierdził Hermen Hulst.

Już dzisiaj mogliście zapoznać się z naszymi wrażeniami z Ratchet & Clank: Rift Apart, a nawet mogliśmy spojrzeć na nowy gameplay, który potwierdza wyśmienitą jakość nowej produkcji Insomniac Games. Możemy mieć jednak pewność, że to dopiero początek, ponieważ Sony ma wielkie plany.

Hermen Hulst, szef SIE Worldwide Studios, potwierdził w rozmowie z redakcją Wired, że wewnętrzne studia Sony pracują nad ponad 25 tytułami przygotowywanymi na PlayStation 5, a prawie połowa z tego to zupełnie nowe IP.

Sony chce zadbać o wielką różnorodność pozycji:

„Jest niesamowita różnorodność pochodząca z różnych regionów. Duże, małe, różne gatunki”.

W trakcie rozmowy pojawiła się również bardzo ważna wiadomość – pomimo różnych plotek, w 2021 roku ma zadebiutować Horizon Forbidden West. Pozycja nadal znajduje się w harmonogramie Sony, ale korporacja nadal nie wspomina o God of War Ragnarok, więc możemy przypuszczać, że ten tytuł zadebiutuje w późniejszym terminie.

Wiele jednak na to wskazuje, że Horizon Forbidden West będzie propozycją Sony na drugą połowę 2021 roku – jak wiadomo jesteśmy po premierze Returnal, nadciąga Ratchet & Clank: Rift Apart, więc druga przygoda Aloy może być kolejną ekskluzywną pozycją, która może zainteresować wielu posiadaczy PS5 i PS4.

Źródło: https://www.wired.com/story/playstation-5-six-months-later/

Komentarze (164)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper