Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.04.2021 16:07
PS5 x Firewalk Studios
1505V

PS5 otrzyma sieciowe IP od Firewalk Studios. Sony nawiązało wielką współpracę

Sony właśnie potwierdziło kolejną współpracę, na mocy której na PS5 zadebiutuje nowa produkcja. Japoński producent będzie wydawcą nowej gry Firewalk Studios – doświadczony zespół zadba o sieciową pozycję AAA.

PlayStation 5 potrzebuje wielu wyśmienitych gier, więc Sony zamierza nawiązywać bliskie współprace z deweloperami. Firewalk Studios to kolejna firma, która oficjalnie pracuje nad pozycją AAA przeznaczoną na PS5 – zespół ma zapewnić „niezapomniane chwile dla graczy”, którzy zamierzają zatopić się w sieciowych starciach. Prace nad tytułem trwają od 2018 roku.

„Dziś jesteśmy zachwyceni mogąc ogłosić współpracę z Sony Interactive Entertainment przy naszej nowej, oryginalnej grze multiplayer. Dla naszego zespołu możliwość tworzenia nowych światów i inspirowania graczy na całym świecie do przeżywania jeszcze bardziej niesamowitych chwil jest ogniem i ambicją, które trzymają nas przy życiu.”.

Twórcy już teraz mocno testują pozycję, która trafi na rynek w przyszłości – deweloperzy nie potwierdzają żadnych szczegółów, ale ujawnienie pozycji może zwiastować, że premiera odbędzie się w następnych dwóch latach:

„Już teraz ciężko pracujemy nad rozwojem gry i świetnie się bawimy, grając w naszą produkcji jako zespół. W rzeczywistości, podczas tego pełnego wyzwań ubiegłego roku, to właśnie nasze codzienne playtesty online były najbardziej spójnym punktem radości i więzi dla naszej ekipy. Zabawa i śmiech płynące ze wspólnej gry zbliżały nas do siebie, nawet jeśli fizycznie byliśmy daleko. Naszym celem jest dostarczenie tej samej radości graczom i nie możemy się doczekać, aby podzielić się tym, nad czym pracowaliśmy, kiedy nadejdzie właściwy czas”.

Firewalk to bardzo doświadczone studio, wśród których znajdują się byli autorzy takich tytułów jak – Destiny 2, Guitar Hero II, Bioshock Infinite, Mass Effect oraz Apex Legends. Trzeba jednak pamiętać, że aktualnie zespół nie stworzył razem żadnej gry.

W zeszłym miesiącu Sony potwierdziło, że nawiązało współpracę z Haven – nowym studiem Jade Raymond.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/04/22/playstation-and-firewalk-studios-announce-publishing-partnership-for-a-new-original-multiplayer-ip/

Tagi: Firewalk Studios playstation 5 PS5 Sony