Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 01.05.2021 10:30
E3 bez Konami
732V

Konami oficjalnie nie pojawi się na E3. Studio zapewnia jednak, że pracują nad wieloma ważnymi projektami

Konami potwierdziło oficjalnie, że będą jednymi z wielkich nieobecnych podczas tegorocznego E3. Nie oznacza to jednak, że nad niczym nie pracują - wręcz przeciwnie. Cały czas pochłonięci są kilkoma kluczowymi projektami.

Jak doskonale wiemy, w tym roku E3 ma wrócić do kalendarzy wszystkich fanów gier i już od 13 czerwca (pod zmienioną nazwą - Electronic Entertainment Experience) zapewnić trzy dni zapowiedzi, niespodzianek i pokazów. A to oczywiście w formule online. Niestety nie wszyscy zamierzają przygotować coś specjalnego. I choć na przykład Xbox czy Nintendo zaprezentują coś graczom, PlayStation będzie nieobecne.

I nie jest to jedyny gigant branży gier, którego zabraknie. W nocy pojawiło się bowiem specjalne oświadczenie ze strony Konami, w którym potwierdzono, iż firma nie weźmie udziału w nadchodzącym E3. Jak napisali - z powodu terminu, nie zdążą nic dostarczyć. Studio wspomniało, że choć będzie nieobecne podczas trzydniowego wydarzenia, cały czas mocno wspiera organizację ESA i wierzy, że tegoroczna impreza będzie bardzo udana.

W oświadczeniu można trafić również na zapewnienie, że Konami jest obecnie "pochłonięte pracą nad kilkoma kluczowymi projektami", a konkretne informacje możemy dostać już w przeciągu najbliższych kilku miesięcy! Informacja ta szybko podzieliła fanów. Z jednej strony są ci, którzy zdają się podekscytowani i wierzą w tytuły pokroju Metal Gear Solid, a z drugiej tacy, którzy uznali to za zasłonę dymną i pewne usprawiedliwienie.

Źródło: https://twinfinite.net/2021/04/konami-new-games-no-e3/

Tagi: E3 gry Konami projekty zapowiedzi