Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.04.2021 15:16
E3 2021 - Xbox, Nintendo i Ubisoft
1519V

Xbox, Nintendo i Ubisoft na E3 2021. PlayStation nie pojawi się na imprezie

Sony jest jedną z firm, która nie pojawi się na E3 2021. Gracze mogą jednak liczyć na konferencje Microsoftu, Nintendo oraz Ubisoftu. Poznaliśmy datę wydarzenia oraz garść konkretów dotyczących zbliżającego się „święta graczy”.

W zeszłym tygodniu pojawiły się niepokojące informacje o E3, więc już dzisiaj otrzymaliśmy pierwsze, oficjalne konkrety dotyczące wydarzenia. Targi zostaną zorganizowane wyłącznie w formie cyfrowej i odbędą się w dniach od 12 do 15 czerwca 2021 roku.

Na dobry początek potwierdzono, że Nintendo, Xbox, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two, Warner Bros i Koch Media pojawią się na wydarzeniu. Nie możemy jednak liczyć na gry Sony, Electronic Arts, Activision Blizzard, Sega, Bandai Namco i Square Enix.

Bardzo możliwe, że Electronic Arts (EA Play) PlayStation (State of Play), Square Enix (Square Enix Presents), czy też pozostali wydawcy przedstawią swoje gry podczas własnych wydarzeń. Activision powinno wykorzystać pokaz Sony, by opowiedzieć o nowym Call of Duty.

ESA (organizator) potwierdził, że zamierza bardzo blisko współpracować z dziennikarzami, by zapewnić im dostęp do „wszystkich treści za darmo”, a dodatkowo fani mogą liczyć na zaprezentowanie wielu nowych tytułów.

„Od ponad dwóch dekad targi E3 są miejscem, w którym prezentowane jest to, co najlepsze ma do zaoferowania branża gier wideo, jednocząc świat poprzez gry. Tegoroczne targi E3 będą miały charakter bardziej integracyjny, ale nadal będziemy starali się ekscytować fanów najważniejszymi pokazami i możliwościami, które sprawiają, że impreza ta jest niezastąpioną sceną dla gier wideo” – powiedział Stanley Pierre-Louis, dyrektor generalny ESA

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-04-06-nintendo-xbox-and-ubisoft-back-digital-only-e3-2021

Tagi: Capcom E3 E3 2021 Electronic Arts Konami konferencja PlayStation targi Xbox