Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.04.2021 20:43
E3 2021
1168V

E3 zmienia strategię? Firma odpowiada na wiadomość [aktualizacja #1]

E3 ma wielkie plany, by w 2021 roku zapewnić wielkie targi. Organizatorzy nie mogą liczyć, że przygotują normalne wydarzenie, więc zdecydowano się wykorzystać platformę streamingową, by zapewnić graczom dostęp do wielu treści. Firma jednak rozważa, by niektóre dema były płatne.

Wydarzenia na świecie wpłynęły na plany organizatorów E3 i w zeszłym roku targi zostały odwołane. „Święto graczy” ma jednak powrócić – redakcja VGC otrzymała pierwsze informacje, które jednak są dość zaskakujące.

Impreza ma zaliczyć lekki rebranding z „Electronic Entertainment Expo” na „Electronic Entertainment Experience” i start zaplanowany jest na 13 czerwca – zainteresowani mogą liczyć na 3 dni transmisji.

Organizatorzy E3 podkreślają jednak, że nie będzie to „wirtualna impreza”, a coś więcej, bo choć wszystko odbędzie się w Sieci, to jednak firma zadba o aplikację, która pozwoli graczom oraz dziennikarzom spotykać się z deweloperami i wydawcami. Korporacje zorganizują swoje pokazy gier, a zarazem będą mogły udostępniać wersje demonstracyjne.

E3 chce wykorzystać GeForce NOW, by za pomocą chmury deweloperzy pokazywali swoje pozycje społeczności oraz w prywatnych sesjach dziennikarzom – to jak to odbywało się na targach w Los Angeles.

Firma jednak wpadła na dość zaskakujący pomysł – niektóre z doświadczeń ma znajdować się za paywallem, tak by tylko osoby, które zapłacą mogły doświadczać dodatkowych demówek. VGC jednak potwierdza, że przynajmniej jeden duży wydawca z branży skrytykował pomysł i ESA (organizatorzy) jest podobno skłonne zrezygnować z pomysłu.

VGC zwróciło się do ESA o komentarz – rzecznik zaznaczył, że wszyscy zainteresowani otrzymają bezpłatne doświadczenie.

Trzeba jednak zaznaczyć, że ESA znajduje się w bardzo trudnej sytuacji, bo jak wiadomo Microsoft (Inside Xbox), Sony (State of Play), Nintendo (Nintendo Direct), Ubisoft (Ubisoft Forward), Electronic Arts (EA Play) oraz nawet ostatnio Square Enix (Square Enix Presents) organizują własne wydarzenia i w tej sytuacji nie muszą płacić za miejsce na targach wśród wielu innych firm.

[Aktualizacja #1]

E3 wydało krótkie oświadczenie, w którym firma podkreśla, że wkrótce przedstawi "wszystkie prawdziwe informacje":

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/e3s-2021-digital-event-could-be-partially-behind-a-paywall/

Tagi: E3 E3 2021 konferencja targi