Iza Łęcka Iza Łęcka 24.03.2021 11:23
Nintendo Switch może otrzymać ulepszone  Joy-Cony
1062V

Nintendo Switch może otrzymać ulepszone Joy-Cony. Japończycy naprawiliby problem kontrolera

Nintendo prawdopodobnie pracuje nad odświeżonymi Joy-Conami, które powinny zaoferować ulepszone doświadczenie. W Sieci pojawiły się zdjęcia z patentu potwierdzającego kluczową zmianę w budowie sprzętu – tym razem zaoferowany zostanie klasyczny d-pad.

Od kilku miesięcy regularnie pojawiają się nowe plotki dotyczące mocniejszego Nintendo Switcha, natomiast obecnie sympatycy japońskiej marki dotarli do kolejnej ciekawostki. Inżynierowie Big N mogą pracować nad przygotowaniem ulepszonych Joy-Conów, które wyeliminowałyby jedną z największych niedogodności urządzenia.

Zgodnie z treścią patentu Nintendo mogłoby wprowadzić na rynek Joy-Cony ze standardowym d-padem – w aktualnie promowanej hybrydowej konsoli producent zaoferował niestandardowe rozwiązanie z czterema oddzielnymi przyciskami. W ofercie innych firm znajdziemy kilka zastępczych padów do Nintendo Switcha z klasycznym „krzyżakiem”, jednakże wspomniane modele pozbawione są haptycznych wibracji.

Co ciekawe, przytoczony projekt został złożony przez Nintendo już w 2018 roku, ale Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych opublikował patent dopiero w tym miesiącu – co może sugerować, że Japończycy planują sfinalizowanie prac i zapewnienie poprawionego pada.

Trzeba zauważyć, że zmodyfikowano również umiejscowienie lewego analoga (jest pod d-padem), który w dodatku sprawia wrażenie płytszego – nie wystaje tak mocno jak ten zastosowany w klasycznych Joy-Conach. Czy zmiana poprawiłaby jakość elementu, jednocześnie eliminując dryfowanie? Możliwe, jednak pamiętajmy, że mowa dopiero o patencie. Przypomnijmy, że japoński producent od wielu miesięcy mierzy się z pozwami zbiorowymi dotyczącymi jakości Joy-Conów, a sprawą zajęła się już Komisja Europejska.

Nintendo Switch może otrzymać ulepszone Joy-Cony

Źródło: https://screenrant.com/nintendo-switch-joy-con-patent-d-pad/

Tagi: joy-con Nintendo Nintendo Switch switch