Nintendo Switch Pro z nowym chipsetem firmy NVIDIA, DLSS i w dużo wyższej cenie. Bloomberg ujawnia szczegóły

Gry (plotka)
3350V
Nintendo Switch Pro z nowym chipsetem firmy NVIDIA, DLSS i w dużo wyższej cenie. Bloomberg ujawnia szczegóły
Iza Łęcka | 23.03.2021, 09:04

Redakcja Bloomberga kontynuuje prezentację następnych doniesień o nowej, nieujawnionej konsoli Nintendo. Włodarze Big N wciąż nie odnieśli się do plotek, tymczasem dziennikarze korzystają z informacji uzyskanych od firm zaangażowanych w produkcję sprzętu.

Bloomberg od kilku miesięcy systematycznie otrzymuje dostęp do wiadomości o mocniejszym, hybrydowym urządzeniu Nintendo, dzięki czemu przedstawia następne szczegóły – to właśnie ten zespół jako pierwszy informował o mocniejszej platformie. Redakcja potwierdziła również, że deweloperzy zostali poproszeni o opracowanie swoich tytułów w rozdzielczości 4K. Według ostatnich doniesień Big N miałoby nawiązać współpracę z Samsungiem, by wspólnie przygotować 7-calowe ekrany OLED dla nowego urządzenia.

Dalsza część tekstu pod wideo

Obecnie Takashi Mochizuki oraz Ian King poznali kolejne możliwe plany Japończyków – Nintendo prawdopodobnie wykorzysta nowy układ firmy NVIDIA, który zagwarantuje między innymi lepszą grafikę, ale zaoferuje również wsparcie Deep Learning Super Sampling, czyli DLSS. Jest to nowatorska technologia renderowania wykorzystująca sztuczną inteligencję do dostarczania płynnej rozgrywki, przy zapewnieniu efektownej oprawy. DLSS miałby umożliwić nowemu Nintendo Switchowi odtwarzanie produkcji w rozdzielczości 4K po podłączeniu konsoli do dużego ekranu. Nowy chipset otrzyma także lepszy procesor oraz więcej pamięci.

Nowy Nintendo Switch zostanie jednak wyceniony na znacznie wyższą kwotę. Redaktorzy, korzystając z wiadomości analityków, spodziewają się podwyżki nawet do 349-399 dolarów, co będzie znaczącą różnicą w porównaniu z aktualnie wydanym modelem, który jest dostępny za 299 dolarów.

Konsola miałaby zadebiutować na rynku pod koniec roku.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-03-23/nintendo-to-use-new-nvidia-graphics-chip-in-2021-switch-upgrade

Komentarze (79)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper