Iza Łęcka Iza Łęcka 12.03.2021 12:17
Ghost of Tsushima PC
2111V

Ghost of Tsushima może zadziałać w 120 fps na PC? Gracze poczuliby różnicę

Sony planuje udostępnić szereg własnych produkcji na komputerach osobistych. Systematycznie pojawiają się doniesienia dotyczące premiery Ghost of Tsushima na następnej platformie, tymczasem według najnowszych plotek tytuł mógłby zadziałać w 120 klatkach na sekundę.

Dzięki ostatniemu wywiadowi z Jimem Ryanem poznaliśmy plany Sony dotyczące IP należących do SIE Worldwide Studios i wiemy, że z czasem coraz więcej tytułów będzie debiutowało na komputerach osobistych. Wiosną do tego grona dołączy Days Gone, które obecnie jest dostępne wyłącznie na PlayStation 4.

Nieco pikanterii sprawie dodaje fakt, że kilka dni temu jeden z informatorów przedstawił niepotwierdzoną listę, która uwzględnia pojawienie się na PC najbardziej popularnych marek japońskiego producenta. W zestawieniu widnieje między innymi Ghost of Tsushima, czyli zeszłoroczny hit Sony przygotowany przez Sucker Punch Productions.

Deweloperzy zapewnili posiadaczom PS5 rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę, tymczasem zgodnie ze słowami dobrze poinformowanego YouTubera Jeremy'ego Pentera, Ghost of Tsushima na komputerach osobistych moglibyśmy doświadczyć w aż 120 fps. Mając odpowiednio mocny sprzęt, różnica byłaby naprawdę odczuwalna. Co więcej, autorzy mieliby również zaoferować rozdzielczość 4K czy też usprawniony antyaliasing.

Internetowy twórca wszystkie te nowiny ogłosił w trakcie podcastu Last Stand Media, jednak doniesienia nie zostały w żaden sposób potwierdzone. Warto pamiętać, że deweloperzy Days Gone już zapowiedzieli ulepszenia swojej pozycji w wersji na komputery osobiste.

Kolejne miesiące zapowiadają się bardzo ciekawe dla entuzjastów rozgrywki na konsolach PlayStation i PC, gdyż prawdopodobnie możemy poznać kolejne gry, które mogłyby znaleźć się na nowej platformie.

Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/ghost-of-tsushima-w-120-fps-na-pc-sa-kolejne-plotki/z71f682

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment sucker punch