Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.03.2021 15:30
Rynek gier we Francji rekord
820V

Rynek gier we Francji rośnie w siłę. Odnotowano tam rekordowy przychód w branży

Wygląda na to, że pandemia mocno wpłynęła na mieszkańców Francji, którzy rekordowo chętnie interesowali się grami wideo oraz sprzętem z nimi związanym. 

Nie jest tajemnicą, że gry wideo cieszyły się ogromną popularnością w 2020 roku. Wynika to z faktu, iż do ich konsumowania nie musimy praktycznie opuszczać naszych czterech ścian, co w dobie pandemii było dla wielu osób na wagę złota. Wystarczy spojrzeć na wyniki finansowe z przeróżnych rynków oraz rekordowe wpływy ze sprzedaży sprzętu do gier wideo

I wiele wskazuje na to, że zainteresowanie grami wideo szczególnie wzrosło wśród mieszkańców Francji. Odnotowano tam rekordowy przychód branży, albowiem wyniósł on 5.3 miliarda euro. W 2020 roku sprzedano 2,3 miliona konsol oraz 27,5 milionów gier. Jak wynika z raportu SELL, który wykorzystywał dane z GSD oraz GameTrack, doszło do wzrostu wpływów o 11,3 procent względem 2019. 

Sam segment konsolowy stanowi 51% francuskiego rynku gier, co daje około 2,7 miliarda euro przychodu. Ogromny wzrost odnotowano także w przypadku sprzedaży gier, co nie może zaskakiwać - było to bowiem 1,7 miliarda euro (38% to sprzedaż fizyczna, 36% to cyfrowa, DLC oraz mikropłatności aż 15%, a subskrypcje pozostałe 9%). Mało rekordów? Ten padł również w przypadku gałęzi związanej z mobilnym gamingiem. Zapewnił on aż 1,4 miliarda euro przychodu, co wiąże się ze wzrostem o 16%. 

Jeśli chodzi o same gry, tu najlepiej wypadła FIFA 21 z wynikiem 1.3 miliona (wersje fizyczne oraz cyfrowe). Na drugim miejscu, z 1.1 milionem sprzedanych kopii, uplasowało się Animal Crossing: New Horizons (choć przez tajność wyników od Nintendo, są to tylko kopie fizyczne). Trzecie miejsce zajęło natomiast Call of Duty: Black Ops - Cold War, które rozeszło się w nakładzie 664 792 tysięcy. 

Źródło: https://wholesgame.com/news/french-gaming-market-hits-new-record-high-in-2020/

Tagi: FIFA Francja gry wideo rekord