Rekordowo wysoka sprzedaż akcesoriów i podzespołów do PC w 2020 roku. Globalna pandemia wpłynęła na rynek

News
894V
Rekordowo wysoka sprzedaż akcesoriów i podzespołów do PC w 2020 roku. Globalna pandemia wpłynęła na rynek
Kajetan Węsierski | 21.02.2021, 14:30

Sytuacja z ubiegłego roku, gdzie wskutek globalnej pandemii wiele osób zostało zamkniętych w domach, wpłynęła na rozwój rynku związanego z technologią oraz grami wideo. 

Choć mamy już połowę lutego, w Internecie cały czas pojawiają się nowe zestawienia sprzedażowe, które podsumowują miniony rok. Tak było choćby z akcesoriami konsolowymi i oczywiście samymi grami wideo (z podziałem na konsole oraz ogólnie). Nic w tym dziwnego - tego typu podsumowania dają nam świetny obraz trendów, a więc tego, co w danej kategorii cieszyło się największym zainteresowaniem. 

Teraz dostaliśmy ciekawe zestawienie wyników związanych z komputerami osobistymi. I są one rekordowe! Jak bowiem wynika z raportów, w 2020 roku w Stanach Zjednoczonych wydatki na sprzęt i akcesoria do gier na PC wyniosły aż 4.5 miliarda dolarów. Oznacza to, że względem 2019, odnotowano wzrost aż o 62%! Jakby tego było mało - wynik ten jest aż o 200% większy niż w 2017! 

Jeszcze bardziej imponujące są liczby związane z cyfrowymi zakupami gier PC. W tym segmencie wydatki wyniosły jeszcze więcej, bo aż 7.5 miliarda dolarów. Rokroczna różnica jest tu jednak mniejsza, albowiem względem 2019, odnotowano wzrost o 19%. Wciąż jest to jednak kosmiczne porównane, które doskonale pokazuje, jakie zmiany zaszły w mionach miesiącach.

Stephen Baker, doradca branży technologicznej w NPD, wyjaśnił, że rok 2020 był historycznym momentem w branży gier. Jakby tego było mało, dodał, że spodziewa się jeszcze trzyprocentowego wzrostu sprzedaży sprzętu i akcesoriów do gier komputerowych w 2021 roku. I choć przeskok nie będzie tak duży, to bez wątpienia będzie można mówić o kolejnym kroku w kierunku rozwoju branży. 

Źródło: https://wholesgame.com/news/spending-on-pc-gaming-hardware-and-accessories-in-the-us-in-2020/

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper