Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.03.2021 16:03
PS5 i Xbox Series XS
1647V

PS5 najchętniej kupowanym next-genem w 2020 roku w Wielkiej Brytanii. Sony osiągnęło dużą przewagę

PlayStation 5 zostało najchętniej kupowaną nową konsolą w 2020 roku na brytyjskim rynku i Japończycy zdołali osiągnąć znacznie lepszy rezultat od konkurencji. Wiele na to wskazuje, że Sony zdołało wrzucić na rynek ponad 100 tysięcy egzemplarzy więcej konsol od Microsoftu.

Sony i Microsoft nie mogą mówić o normalnej walce na arenie nowej generacji. Korporacje mierzą się z kolejnymi brakami części, przez które nie mogą zapewnić odpowiedniej liczby urządzeń. Sytuacja według AMD ma poprawić się w drugiej połowie roku, ale niektórzy informatorzy zapowiadają, że łatwy dostęp do nowych konsol pojawi się dopiero w okolicy grudnia 2021 roku.

Teraz redakcja GamesIndustry.biz przedstawiła szczegółowe dane dotyczące sprzedaży najnowszych konsol w Wielkiej Brytanii i według uzyskanych informacji – Sony miało do grudnia 2020 roku sprzedać ponad 450 tysięcy egzemplarzy PS5, a Microsoft w tym czasie osiągnął ponad 310 tysięcy sztuk Xboksów Series X|S. Trzeba jednak pamiętać, że sprzęt Amerykanów był dostępny na rynku dłużej.

Różnica wynosi około 45%, co jest naprawdę sporym wynikiem, ale co ciekawe – PlayStation 5 miało w tym czasie wygenerować 191 mln funtów przychodu, a Xboksy Series X|S dokładnie 118 mln funtów. Sony osiągnęło na jednym rynku o 60% większy wynik względem konkurencji.

Dla kontrastu, Nintendo Switch w 2020 roku osiągnął 367,4 mln funtów przychodu bijąc jednocześnie obie konsole nowej generacji, ale oczywiście Nintendo miało cały rok na osiągnięcie tego wyniku i akurat ten producent nie może narzekać na brak wolnych sztuk swojego sprzętu.

Źródło: https://wccftech.com/ps5-best-selling-next-gen-uk/

Tagi: microsoft playstation 5 ps5 sony wielka brytania xbox series x xbox series x|s