Iza Łęcka Iza Łęcka 03.03.2021 07:00
PS5 kooperacja DualSense
1768V

Sony zachęca do „next-genowych” gier w kooperacji. Zwiastun pokazuje tytuły z PS5

Sony opublikowało nowy materiał zachęcający graczy do rozgrywki w kooperacji. Zaprezentowanych zostało kilka nowych tytułów, które oferują dodatkowe doznania dzięki kontrolerowi DualSense i zapewniają znakomitą rywalizację z partnerem u boku.

Kooperacja jest trybem, który nieustannie cieszy się popularnością wśród pewnej grupy sympatyków gier wideo, w związku z czym Sony przypomina o już wydanych produkcjach, które oferują znakomite doznania w kanapowej rozgrywce. Przedstawione zostały pozycje nastawione na współpracę oraz rywalizację – na liście znajdziemy między innymi NBA 2K21, Sackboy: Wielka Przygoda (sprawdźcie naszą recenzję), DIRT 5 czy też Overcooked.

Jednocześnie to dobra okazja, by podkreślić działanie kontrolera DualSense, pokazując jego najważniejsze funkcje – haptyczne wibracje oraz adaptacyjne triggery. Wraz ze startem nowej generacji coraz więcej zespołów deweloperskich dostosowuje tytuły i wykorzystuje możliwości pada. Ostatnio wspominaliśmy, że twórcy Returnal planują wzmocnić wrażenia płynące z obrazu i dźwięku właśnie dzięki DualSense, natomiast w Diablo 2 Resurrected powinniśmy doświadczyć ulepszonych wibracji. 

Trzeba jednak pamiętać, że rozgrywka w gry z PS5 jest możliwa wyłącznie na nowym padzie – Japończycy nie zezwalają na sprawdzenie nowych pozycji na DualShocku 4, jeśli więc pragniemy cieszyć się kooperacją, musimy posiadać przynajmniej dwa DualSense. 

Zapraszamy do naszego playtestu najnowszej gry kooperacyjnej, It Takes Two.

Źródło: YouTube.com

Tagi: DualSense playstation 5 PS5 Sony