Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 z kolejnym opóźnieniem. Wydawca zmienia dewelopera

News
1561V
Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 z kolejnym opóźnieniem. Wydawca zmienia dewelopera
Iza Łęcka | 23.02.2021, 08:43

Sympatycy produkcji z wampirami w roli głównej ponownie muszą uzbroić się w cierpliwość. Paradox Interactive podjęło decyzję o zakończeniu współpracy z zespołem odpowiedzialnym za stworzenie kontynuacji kultowej pozycji z 2004 roku.

Od kilkunastu miesięcy nie mieliśmy dobrych wiadomości dla graczy, którzy wyczekiwali na kolejną odsłonę Vampire: The Masquerade. Po sierpniowym przesunięciu premieryodejściu ważnych członków zespołu i niepokojących wypowiedziach Ebby Ljungerud, wydawca ma kolejne przykre ogłoszenie.

Od pewnego czasu nie poznaliśmy nowych szczegółów dotyczących RPG-a, co jak się okazuje, było spowodowane pewnymi trudnościami. W oficjalnej wiadomości Paradox Interactive informuje, że premiera Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 zostanie znów opóźniona, choć gra nadal jest w fazie rozwoju. Szykują się jednak o wiele poważniejsze zmiany, bowiem Hardsuit Labs nie będzie tworzyć oczekiwanej pozycji:

„Po drugie, podjęliśmy trudną decyzję, że Hardsuit Labs nie będzie już prowadzić prac nad Bloodlines 2 - co oznacza również, że nie wydamy gry w 2021 roku, jak wcześniej planowaliśmy. Ponieważ nie możemy w tym momencie podać nowej daty premiery, zdecydowaliśmy się również wstrzymać przyjmowanie zamówień przedpremierowych”.

Jak wskazują przedstawiciele przedsiębiorstwa Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 jest niezwykle istotnym i ambitnym projektem. Odsunięcie od prac wcześniej zaangażowanego studia nie należało do najłatwiejszych decyzji, jednak jest ważne dla zrealizowania wszystkich założonych celów:

„Ta gra jest dla nas bardzo ważna i od samego początku była ambitnym projektem. Aby zrealizować nasze cele, doszliśmy do wniosku, że konieczna jest zmiana, a co za tym idzie, potrzeba więcej czasu na rozwój”.

Szwedzki wydawca dziękuje ekipie za stworzenie podwalin historii i niesamowity wkład, jaki Hardsuit Labs wniosło w stworzenie Vampire: The Masquerade Bloodlines 2:

„Chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby uhonorować Hardsuit Labs za ich wysiłki i podziękować im za ciężką pracę nad projektem. Studio wykonało wspaniałą pracę, kładąc podwaliny pod grę i mamy nadzieję, że Wy, społeczność, również docenicie ich wkład w Bloodlines 2".

W przyszłości przedstawione zostanie nowe studio, które zajmie się projektem.

Źródło: https://www.bloodlines2.com/en/bloodlines-2-development-update

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper