Iza Łęcka Iza Łęcka 07.12.2020 10:21
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
629V

Vampire The Masquerade Bloodlines 2 z większymi problemami? Gra pewnie nie zadebiutuje w następnych miesiącach

Premiera Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 została już dwukrotnie przełożona, ale wiele na to wskazuje, że zbyt szybko nie doczekamy się debiutu kolejnej wampirzej historii. Deweloperzy wstrzymują się przed określeniem konkretnego terminu, a ostatnie informacje szefowej Paradox Interactive są niepokojące.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 nie trafił na rynek w pierwszej połowie 2020 roku, produkcji nie zobaczyliśmy pod koniec 2020 roku i wiele na to wskazuje, że wampiry nie powrócą nawet na początku 2021 roku. Szefowa Paradox Interactive stwierdziła, że nie możemy liczyć na szybki debiut gry:

„Nie sądzę, żeby to przyszło w pierwszej połowie roku, ale zobaczymy”.

Zgodnie z opinią Ebby Ljungerud jedną z niedogodności jest dostępność devkitów nowej generacji. Hardsuit Labs nie planuje udostępnienia pozycji tylko na PlayStation 4 i Xboksa One, więc był zmuszony czekać na swoją kolej, by otrzymać narzędzia do przeniesienia produkcji na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S.

„Aby móc rozwijać grę dla następnej generacji, trzeba mieć zestawy devkitów od producentów. I jestem całkiem pewna, że zarówno Sony jak i Microsoft zostały dotknięte pandemią, ponieważ nie dysponowały wieloma pakietami”.

Trzeba przyznać, że wspomniane informacje nie należą do pozytywnych i mogą jeszcze bardziej zaniepokoić fanów serii. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że pomimo wszelkich trudności, zespół deweloperów pod koniec 2021 roku będzie mógł się pochwalić dopracowanym i rozbudowanym tytułem. Przypomnijmy, że ekipę opuścili Brian Mitsoda (główny projektant narracji), Martin Ka'ai Cluney (dyrektor kreatywny) oraz Cara Ellison (starsza projektantka narracji).

Źródło: https://www.psu.com/news/vampire-the-masquerade-bloodlines-2-probably-wont-release-for-ps5-and-ps4-in-the-first-half-of-2021/

Tagi: Hardsuit Labs Paradox Interactive Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2