Twórcy Mass Effect 3: "nie byliśmy aż tak sprytni". BioWare uwielbia rozmawiać o teorii indoktrynacji

News
1271V
Twórcy Mass Effect 3: "nie byliśmy aż tak sprytni". BioWare uwielbia rozmawiać o teorii indoktrynacji
Mateusz Wróbel | 13.02.2021, 15:43

Jeden z twórców scenariusza do Mass Effect 3 wypowiedział się nt. zakończenia trylogii Sheparda i teorii indoktrynacji.

Zakończenie Mass Effect 3 wywołało wiele szumu - do tego stopnia, że twórcy zostali wręcz zmuszeni wydać aktualizację wprowadzającą rozszerzenie ostatniego zadania głównego o kilka dodatkowych dialogów i filmików przerywnikowych.

Uwaga na spoilery!

Niektórzy fani trylogii komandora Sheparda spekulowali, jakoby protagonista został całkowicie wyprany od środka przez Żniwiarzy (tak, jak Człowiek Iluzja) jeszcze przed dotarciem do finału, a cała ostatnia misja główna rozgrywała się jedynie w głowie pierwszego ludzkiego Widma.

Ku niezadowoleniu fanów - jeden z twórców scenariusza do trzeciej części marki już jakiś czas temu potwierdził, że teoria jest błędna, jednocześnie zaznaczając, że bardzo lubi o niej czytać i rozmawiać. Teraz do tematu powrócił Chris Helper, który stwierdził w trakcie rozmowy dla serwisu The Gamer, iż jego zespół nie był aż na tyle sprytny, aby wpaść na coś takiego:

Teoria indoktrynacji to naprawdę interesująca rzecz, ale została w całości stworzona przez fanów. Sprawiliśmy, że niektóre zakończenie dawały mocnego kopa , ponieważ Shepard jest oddech od śmierci. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że w słowach dziecka [tego, którego spotykamy przez całą zabawę w ME3 -dop.red] jest jakaś podświadoma moc, lecz nigdy nie odbyliśmy spotkań, które byłyby potrzebne do ich odpowiedniego wykorzystania.

Korzystając z okazji, zachęcam do zerknięcia do ostatniego tekstu, który skupia się na zakończeniu Mass Effect 3.

Źródło: https://www.gamesradar.com/mass-effect-3s-indoctrination-fan-theory-is-incorrect-but-the-devs-love-it/

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper