Mass Effect 3

Mass Effect 3

Ocena wg platformy:

PC 8.4
Wii U 6.9
PS3 8.3
X360 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BioWare
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Strzelanina,   RPG akcji
Śr. czas:
35 godzin
Liczba graczy:
4
Premiery
Świat:
06.03.2012
Europa:
09.03.2012
Polska:
09.03.2012
Producent:
BioWare
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Strzelanina,   RPG akcji
Śr. czas:
35 godzin
Liczba graczy:
4
Premiery
Świat:
06.03.2012
Europa:
09.03.2012
Polska:
09.03.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Mass Effect 3 (PS3)
9.5
Recenzja: Mass Effect 3 (PS3)

Mass Effect 3 - opis gry

Trzecia część kosmicznej sagi Mass Effect kończy przygodę komandora Sheparda, który po zakończeniu części drugiej rezyduje na Ziemi, gdzie zostaje zaskoczony nagłą i brutalną inwazją Żniwiarzy. Bohater salwuje się ucieczką na pokład Normandii i tak, jak to było w poprzednich odsłonach serii, wyrusza zebrać drużynę zdolną przeciwstawić się niebezpieczeństwu zagrażającemu całej galaktyce. Wśród kandydatów znajdziemy postacie doskonale nam już znane jak Tali, Ashley i Liara, i te zupełnie nowe, stworzone przez BioWare na potrzeby Mass Effect 3 (m.in James Vega).

Podobnie jak w wydanym w 2010 roku Mass Effect 2, historię rozpocząć możemy korzystając ze stanu gry z poprzedniej części, co przeniesie część dokonanych przez nas wcześniej wyborów na grunt aktualnej rozgrywki. Gameplay został nastawiony jeszcze bardziej na akcję, kosztem ograniczonej eksploracji. W trakcie potyczek możemy korzystać z szerokiego asortymentu uzbrojenia, biotycznych mocy i chować się za osłonami podczas intensywnego ostrzału przez wrogie jednostki. BioWare położyło większy nacisk na możliwość zbudowania postaci Sheparda wedle własnych upodobań i zwiększyło liczbę dostępnych opcji drzewka rozwoju, tak aby każdy gracz mógł dostosować komandora do swojego stylu gry.

Pierwszy raz w cyklu pojawia się multiplayer zwany "Wojnami Galaktycznymi", który jest niczym innym, jak kooperacyjną zabawą dla czterech graczy. W jego strukturę zaimplementowano system tworzenia własnego bohatera i rozwijania jego umiejętności wraz z osiąganiem coraz to wyższych poziomów doświadczenia. Proponowane przez grę mapy to lokacje znane z kampanii, na których eliminujemy kolejne fale przeciwników, w tym sługusów Żniwiarzy, gethów i żołnierzy Cerberusa. Wymordowanie wszystkich wrogów nie zawsze równa się jednak sukcesowi, gdyż każda gra zawiera również różnego typu cele do wypełniena - od standardowego wycięcia wszystkich oponentów w pień, przez wyeliminowanie specjalnego wroga, po ochronę konkretnych punktów na mapie.

Wideo - Mass Effect 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (71)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper