Iza Łęcka Iza Łęcka 04.02.2021 13:37
Shepard Mass Effect Legendary Edition
1134V

Mass Effect Legendary Edition z ulepszonym zakończeniem trylogii. Twórcy wykorzystają DLC

BioWare, dzięki Mass Effect Legendary Edition, może wyeliminować jedną z największych bolączek całej trylogii Sheparda. Deweloperzy wykorzystają alternatywne zakończenie jako główne.

Odświeżona kolekcja Mass Effect może okazać się znakomitą opcją dla graczy, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać kultowych historii komandora Sheparda, jak również szansą dla studia, by poprawić błąd sprzed kilku lat.

W 2012 roku Mass Effect 3 zostało zakończone w fatalnym stylu, a fala krytyki i ogromne wzburzenie entuzjastów serii doprowadziło w zasadzie do wymuszenia na BioWare opracowania DLC z poprawionym finałem trylogii. Dodatek pojawi się w Mass Effect Legendary Edition, stając się kanonicznym zakończeniem.

Decyzję deweloperów potwierdził Mac Walters, dyrektor projektu Mass Effect Legendary Edition, który podkreśla, że jego zdaniem zaproponowane DLC stanowiło znacznie lepsze zakończenie:

„Ostatecznie, wiesz... kończysz grę i są rzeczy, które chciałbyś zrobić, rzeczy, które chciałbyś dodać... Rozszerzona wersja była dla mnie prawdziwą okazją, aby dodać trochę więcej sympatii, uczuć, trochę więcej kontekstu do zakończenia. Więc dla mnie jest to część kanonu”.

Warto przypomnieć, że poznaliśmy już wymagania sprzętowe gry, a także możemy przyjrzeć się pierwszym porównaniom wersji, by sprawdzić co zostało usprawnione przez zespół BioWare.

Źródło: https://www.psu.com/news/mass-effect-legendary-edition-will-use-mass-effect-3-extended-cut-for-the-canon-ending/

Tagi: BioWare Electronic Arts Mass Effect Legendary Edition