Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.02.2021 15:16
PS5 stylizowane na PS2 nie trafiło do klientów,
3611V

PS5 stylizowane na PS2 nie trafiło do klientów, którzy zapłacili za sprzęt. Firma zniknęła z Internetu

Gracze nie doczekali się czarnych PS5 stylizowanych na PS2, a bardzo możliwe, że teraz będą musieli walczyć o swoje pieniądze. Firma odpowiedzialna za przygotowanie urządzenia dosłownie zniknęła z Internetu.

Na początku roku informowaliśmy o firmie SUP3R5, która postanowiła przygotować 300 egzemplarzy PlayStation 5 w motywie PlayStation 2. Gracze bardzo pozytywnie zareagowali na propozycję, jednak twórcy upiększonych PS5 nie zadbali o infrastrukturę, więc zamiast sprzedaży – pojawiły się wielkie problemy.

SUP3R5 zapowiadało powrót efektownego PlayStation 5, obiecało zwrócić wszystkie otrzymane wpłaty, ale zamiast tego – firma zniknęła z Sieci. Strona nie działa, a konta w mediach społecznościowych zostały usunięte. W konsekwencji, gracze nie mają jak skontaktować się ze sklepem.

SUP3R5 wcześniej zapowiadało, że zwróciło większość pieniędzy, ale najwidoczniej nie była to do końca prawda – w Sieci pojawiają się komentarze od graczy, którzy nie otrzymali pieniędzy. Część osób nie chciała już czekać na ruch producenta, więc wysyłała prośby do Paypala i na szczęście w taki sposób niektórzy klienci odzyskali wpłaty.

Okazuje się jednak, że PS5 stylizowane na PS2 nie trafiło do żadnego z graczy, a zainteresowani będą musieli się teraz starać, by otrzymać swoje pieniądze. Warto przypomnieć, że urządzenie zostało wycenione na 649 dolarów, czyli 200 dolarów drożej od standardowego wydania).

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/company-behind-disastrous-black-ps5-launch-deletes-website-before-some-receive-refunds/

Tagi: PlayStation 2 playstation 5 ps2 ps5 sony