Iza Łęcka Iza Łęcka 11.01.2021 07:00
PS5-PS2 DualaSense
2850V

PS5 w wersji PS2 nie trafi do sprzedaży. Gracze grozili pracownikom sklepu

Wielkie zainteresowanie PS5 sprawiło, że żaden chętny nie otrzyma specjalnie wystylizowanej wersji konsoli. Sklep planował zaoferować sprzęt inspirowany PS2, ale został zmuszony do rezygnacji z oferty. Problemem okazały się „realne groźby”.

Kilka dni temu firma SUP3R5 zapowiedziała przygotowanie limitowanej liczby PS5 stylizowanych  na PS2. Projektanci chcieli zadbać o odświeżenie konsoli oraz kontrolera, a urządzenie trafiło do sprzedaży w weekend.

Zainteresowanie konsolą było tak duże, że strona SUP3R5 szybko odmówiła posłuszeństwa, gracze nie mogli dokończyć zakupów i po 20 minutach wyprzedał się cały nakład. Część klientów oskarżyło sklep o pobranie pieniędzy bez faktycznego potwierdzenia, że zakupili PlayStation 5, jednak jak się okazuje, był to dopiero początek problemów.

Od razu po zakończeniu sprzedaży, odświeżone wydanie PS5 pojawiło się na eBay'u – część spryciarzy chciała szybko zarobić, wyceniając sprzęt na tysiące dolarów. Pomysłodawcy akcji potwierdzili już wcześniej, że będą namierzać sprzedawców i anulują ich zamówienia, ale w ostateczności nikt nie otrzyma konsoli.

SUP3R5 wydało oświadczenie, w którym podkreśliło, że pracownicy sklepu otrzymują realne groźby, więc nie zamierza ryzykować życia członków zespołu:

„Zeszłej nocy, nasz zespół zaczął otrzymywać wiarygodne groźby dotyczące ich bezpieczeństwa. Traktujemy te zagrożenia poważnie. Nie chcemy narażać bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszego zespołu ani potencjalnego wpływu, jaki mogłoby to mieć na realizację Państwa zamówienia. Wszystkie istniejące zamówienia zostaną anulowane i w pełni zwrócone w najbliższych dniach". Otrzymasz powiadomienie, gdy to nastąpi”.

Przedstawiciele firmy podkreślili, że cały projekt miał być miłym, nostalgicznym powrotem do przeszłości. W przyszłości limitowana wersja PlayStation 5 może powrócić do sprzedaży, ale w obliczu zagrożenia priorytetem jest komfort pracowników.

Po kilku godzinach SUP3R5 usunęło swój profil na Twitterze, co może być spowodowane licznymi, negatywnymi komentarzami publikowanymi pod adresem sklepu.

PS5 jako PS2

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/black-ps5-sale-ends-in-disaster-as-all-orders-cancelled-due-to-staff-threats/

Tagi: PlayStation 2 playstation 5 PS2 ps5 sony