Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.01.2021 14:43
PS5 w motywie PS2
862V

PS5 w motywie PS2 może wrócić do sprzedaży. Sklep tłumaczy sytuację i wspomina o bezpodstawnych oskarżeniach

Specjalne wydanie PS5 przygotowane dla wiernych fanów PS2 może jeszcze wrócić do sprzedaży. SUP3R5 chce teraz zadbać o serwery oraz poprawną sprzedaż konsol, tak by gracze mogli bez problemu otrzymać swoje egzemplarze.

O efektownie wyglądającym PS5 pisaliśmy już kilka dni temu. Sklep SUP3R5 zapowiedział przygotowanie 300 egzemplarzy konsoli Sony, które miały trafić do sprzedaży w cenie 649 dolarów – 200 dolarów drożej względem standardowego wydania.

Sprzętem zainteresowało się wiele redakcji, które nagłośniły sprzedaż i SUP3R5 nie spodziewało się takiego odzewu. Serwery firmy padły w kilka sekund po wystartowaniu zamówień i ze względu na duże problemy oraz groźby w kierunku pracowników, zdecydowano się anulować całą sprzedaż.

SUP3R5 chce wytłumaczyć całą sytuację, ponieważ gracze nie tylko wysyłali groźby przedstawicielom sklepu, ale również zaczęli rozpowiadać krzywdzące i nieprawdziwe informacje. Firma jednak tłumaczy, że nikt nie ma żadnych dowodów na jakiekolwiek nieprawidłowości w sprzedaży PS5, ponieważ do niczego takiego nie doszło – już teraz zwrócono pieniądze 98% graczom, a ostatni klienci otrzymają pieniądze w tym tygodniu.

Problemem SUP3R5 okazało się część YouTuberów, którzy wsłuchała się w wiadomości graczy i opublikowała materiały o „wielkim oszustwie”. Sklep tłumaczy, że w tym wypadku problemem okazały się serwery oraz niezabezpieczane płatności – to właśnie z tego powodu zdecydowano się wstrzymać sprzedaż i następnie zwrócono pieniądze.

PS5 w wersji PS2 może jeszcze wrócić do sprzedaży, ale teraz sklep zadba o wszystkie podstawy, by gracze mogli spokojnie kupić konsole.

PS5 x PS2

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/black-ps5-seller-calls-scam-accusations-hurtful-and-unfair/

Tagi: playstation 2 playstation 5 ps2 ps5 sony