Iza Łęcka Iza Łęcka 04.01.2021 08:59
ps5 niczym ps2
5636V

PS5 niczym PS2. Odświeżona konsola trafi do sprzedaży

Design next-gena Sony zachęca do modyfikacji, na co długo nie musieliśmy czekać. Przedstawiciele jednego ze sklepów potwierdzili sprzedaż odświeżonego modelu PlayStation 5. Inspiracją do poprawienia wyglądu konsoli było najlepiej sprzedające się urządzenie Japończyków – PS2.

PS5 jest wciąż trudno dostępne, a sytuacja najprawdopodobniej nie ulegnie zmianie w kolejnych miesiącach. Mimo to firma SUP3R5 zapowiedziała stworzenie 304 niestandardowych PlayStation 5, które będą stylizowane na PlayStation 2.

Urządzenia zostały wycenione na 649 dolarów, a w tej cenie klienci otrzymają PS5 z czarnymi panelami i fioletową etykietą oraz dodatkowym, klasycznym logiem PlayStation. Firma odmieni także wygląd podstawki i zadba o odświeżenie prezentacji kontrolera DualSense, zmieniając jego barwę.

Gracze, którym uda się nabyć odpicowany model PlayStation 5, mogą mieć pewność, że sprzęt będzie „nietknięty ludzką ręką”, gdyż podczas prac zadbano o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa:

„Nasze Konsole Zainspirowane Retro rozpoczynają życie jako nowe PlayStation 5. Zespół SUP3R5 starannie i własnoręcznie nakłada na każdą jednostkę wzór inspirowany retro, co jest żmudnym procesem, który jest realizowany z najwyższą dbałością o szczegóły i jakość. Cały proces wykonywany jest w rękawiczkach i z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa, pozostawiając konsolę, kontroler i akcesoria nienaruszone ludzką ręką”.

Zamówienia przedpremierowe na specjalną, klimatyczną edycję PS5 ruszą 8 stycznia. Mając na uwadze, że każdy wolny egzemplarz najnowszego sprzętu  jest rozchwytywany przez klientów, możemy przewidywać ekspresową sprzedaż.

Warto dodać, że konsola będzie znacznie tańsza od wcześniej zapowiedzianego PS5 Golden Rock, które można zakupić za ponad 6 mln zł.

PS5 niczym PlayStation 2

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/77057/this-retailer-is-making-custom-ps5-consoles-that-look-like-ps2s/index.html

Tagi: playstation 2 playstation 5 ps2 ps5 sony