Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.02.2021 11:30
Xbox Series X|S sprzedaż w Wielkiej Brytanii
2299V

Xbox Series X|S skorzystał na niedostępności PS5? Konsola Microsoftu na tronie w styczniu w Wielkiej Brytanii

Wygląda na to, że braki w dostępności konsoli od Sony sprawiają, że wielu graczy decyduje się nabyć nową generację od Microsoftu. Nikt nie chce czekać z przejściem na next-gena.

W ostatnich tygodniach bardzo dużo mówi się o kwestii produkcyjnej Xboksów Series S i Series X. Według informacji, które płyną ze strony analityków, Microsoft miał wyprodukować mniej konsol na start niż Sony. Ciężko jest to obecnie w jakimś stopniu potwierdzić - pozostaje czekać na oficjalne dane. Jedno jest jednak pewne, Xbox ma czym przyciągać do siebie graczy, albowiem liczba posiadanych IP robi wrażenie.

Teraz wygląda na to, że choć wiele osób liczyło na zakup PlayStation 5, nie zamierzają oni dłużej czekać. Spore grono ludzi, które zdaje się rozdrażnione brakiem dostępności, decyduje się postawić na nową generację sprzętu od Xboksa. Jak przekazał za pośrednictwem swojego Twittera szef GamesIndustry.biz, Christopher Dring, w Wielkiej Brytanii, w styczniu, najlepiej sprzedającym się sprzętem były Xbox Series X|S.

Co więcej, oznacza to, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy na tronie zasiadały trzy różne sprzęty. W listopadzie 2020 było to PlayStation 5, w grudniu padło na Nintendo Switch, a styczeń stał pod znakiem konsol Microsoftu. To bardzo nietypowa sytuacja, choć najlepiej obrazuje, jak bardzo niecierpliwią się gracze, którzy chcieliby już w pełni wejść w next-geny. Można więc dojść do bardzo łatwej konkluzji - problemy z dostępnością PS5 pozytywnie wpływają na wyniki Xboksów.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/02/xbox_series_xs_were_the_uks_best_selling_consoles_in_january_2021

Tagi: Microsoft sprzedaż Xbox XSX