Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.02.2021 15:03
PS5 i Xbox Series XS
3958V

PS5 osiągnęło dużą przewagę sprzedaży nad Xbox Series X? Microsoft miał wyprodukować znacznie mniej konsol

Sony przedstawiło oficjalne dane sprzedaży PS5, które potwierdzają tak naprawdę liczbę wyprodukowanych konsol. Sytuacja podobnie wygląda w przypadku Microsoftu, ponieważ urządzenia tej korporacji również są rozchwytywane, ale Amerykanie zdołali podobno stworzyć znacznie mniej konsol.

Microsoft na aktualnej generacji raczej nie będzie przedstawiać oficjalnych wyników sprzedaży. Sprawę w zeszłym roku potwierdził Phil Spencer, który informował, że „liczba graczy jest priorytetem”. Szef marki Xbox jednocześnie zaznaczył, że na rynku znajduje się znacznie mniej Xboksów Series X|S względem PlayStation 5, ponieważ Amerykanie do samego końca czekali na nową technologię AMD.

Nie znamy tak naprawdę oficjalnych wyników nowych Xboksów, ale sprawę wczoraj skomentowali Ryan McCaffrey (dziennikarz IGN) oraz Daniel Ahmad (analityk) – ten pierwszy był zaciekawiony, ile tak naprawdę wyprodukowano nowych Xboksów.

Daniel Ahmad, który potwierdził już swoje dojścia do pracowników Sony oraz Microsoftu skomentował to dość wymownie „odejmijcie nieco ponad 1 milion od liczby PS5 i nie będziecie daleko” – sugerując tym samym, że Microsoft miał wrzucić na rynek około 3,5 mln egzemplarzy Xboksów Series X|S.

Na początku nowej generacji 1 mln robi różnicę, ale jak wiadomo z biegiem czasu nie będzie to wielka różnica. W zasadzie ciekawi mnie coś innego – ile PlayStation 5 i Xboksów Series X|S kupiliby gracze do końca 2020 roku, gdyby każdy zainteresowany mógł sięgnąć po sprzęt? Niestety, tego się nie dowiemy.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-vs-xbox-series-x-sales-sony-looks-to-have-taken-an-early-lead-over-microsoft/

Tagi: Microsoft playstation 5 PS5 Sony Xbox xbox series x|s