Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.01.2021 19:51
Returnal bohaterka z amerykańską flagą
997V

Returnal wykorzystuje szybkość PS5, by zmniejszyć frustracje graczy

Returnal zadebiutuje na rynku już w marcu, więc twórcy chcą, jak najdokładniej przedstawić swoją nową propozycję. Deweloperzy skupili się na wykorzystaniu wszystkich unikalnych funkcji PS5, by zapewnić graczom świetną zabawę.

Housemarque wrzuciło na konsole Sony wiele produkcji, ale Returnal będzie bez wątpienia jedną z najciekawszych gier. Finowie przez lata oferowali pozycje z segmentu AA, jednak najnowszy tytuł przygotowany dla PS5 będzie pierwszą, wysokobudżetową produkcją.

To duży krok dla deweloperów, którzy postanowili wykorzystać atuty PlayStation 5, by zaoferować graczom nową jakość wrażeń. W najnowszym PlayStation Official Magazine potwierdzono, że Returnal skorzysta z szybkości dysku SSD zamontowanego w PS5 – dzięki technologii gracze będą odradzać się natychmiast po śmierci.

Deweloperzy są przekonani, że brak ekranów wczytywania i długiego oczekiwania na kolejną rundę zmniejszy frustracje graczy i wpłynie to bardzo pozytywnie na rozgrywkę. Jak wiadomo w gatunku rogue-lite śmierć jest standardem, ale w przypadku tej pozycji mamy nie odczuwać męczącego wyczekiwania na grę.

Autorzy potwierdzili także wykorzystanie adaptacyjnych triggerów – w tym wypadku przycisk klikniemy do połowy, by wykorzystać jeden z ataków broni, ale gdy zdecydujemy się wcisnąć R2 do końca, to rozpoczniemy normalny atak. Studio wcześniej prezentowało ten element na jednym z materiałów.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/returnal-makes-use-of-ps5s-ssd-for-a-less-frustrating-rogue-like/1100-6486620/

Tagi: Housemarque Returnal Sony Interactive Entertainment