Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.01.2021 14:53
Returnal PS5 Housemarque
5124V

Returnal wygląda znakomicie. Sony pokazuje dynamiczny gameplay i walkę z bestiami

Returnal będzie jedną z dużych niespodzianek w katalogu Sony? Japoński producent właśnie opublikował nowy materiał, który skupia się na broniach i trzeba przyznać – gra wygląda zaskakująco dobrze. W trakcie walki zmierzymy się z wieloma bestiami.

Sony na początku tygodnia potwierdziło kilka tegorocznych premier i na dobry początek japoński producent zaoferuje graczom Returnal. Tytuł właśnie otrzymał nowy zwiastun skupiony na walce i jestem szczerze zaskoczony. Housemarque od lat oferuje świetne gry, ale najnowsza produkcja wygląda zdecydowanie lepiej – jest to pierwsza pozycja AAA od tego dewelopera.

Twórcy Returnal podkreślają – ich propozycja zapewni graczom wiele wyzwań oraz satysfakcji, a gameplay jest do tego stopnia różnorodny i głęboki, że będziemy stale wracać na „jeszcze jedno podejście”.

W pozycji od premiery otrzymamy dostęp do 10 głównych broni, które będziemy rozbudowywać przez 90 właściwości (każda posiada swoje trzy poziomy), a dodatkowo zadbano o 10 alternatywnych wystrzałów. Śmiałkowie otrzymają możliwość kreowania różnych kombinacji, by przygotować najlepszy oręż na kolejne questy.

W Returnal podczas misji otrzymamy dostęp tylko do jednej broni, więc wybór przed rozpoczęciem zadania będzie bardzo istotny. Jako typowy „rogal”, śmierć bohaterki przeniesie nas na początek „pętli czasu”, a dokładnie do momentu, przed katastrofą na planecie. Gdy zginiemy, to stracimy większość zdobytych wcześniej zdolności oraz przedmiotów.

Gracze otrzymają dostęp do tajemniczego Cthonos – urządzenie obcych generuje przypadkowe przedmioty na początku każdego cyklu. Gdy nasze poczynania będą coraz lepsze, to urządzenie zapewni nam lepsze nagrody.

Na planecie natrafimy na wiele łupów do zdobycia, ale czasami loot będzie prawdziwym pasożytem, który zapewni nam pozytywne lub negatywne efekty. Gracze mają jednak świadomie sięgać po Parasite, by móc podkręcić swoją zabawę.

Returnal zadebiutuje w marcu.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/01/13/returnal-combat-details-upgradable-weapons-otherworldly-tools-and-risky-buffs/

Tagi: Housemarque Returnal Sony Interactive Entertainment