Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2021 15:19
Returnal od Housemarque na PS5
1921V

Returnal może zaskoczyć? Gameplay pokazuje nowy sposób rozgrywki na triggerach

Returnal zmierza wyłącznie na PS5 i twórcy chcą wykorzystać wszystkie możliwości konsoli Sony. Housemarque zaprezentowało nowy gameplay, na którym możemy sprawdzić, na jak nietypowe sterowanie zdecydowali się deweloperzy.

Twórcy Returnal przybliżają swoją najnowszą grę i studio zajęło się dokładnym przedstawieniem sterowania. W tytule znajduje się nietypowa mechanika, która jednak może zostać wykorzystana przez innych deweloperów.

Jak wiadomo DualSense posiada adaptacyjne triggery, więc deweloperzy mogą określić siłę nacisku na przyciski. Studio wykorzystało propozycję Sony, by zadbać o dwa różne ruchy – klikając L2 do połowy rozpoczniemy standardowy ostrzał, a decydując się na pełną aktywację przełącznika, skorzystamy z alternatywnej opcji broni.

Autorzy już wcześniej zapowiadali, że zamierzają właśnie w taki sposób wykorzystać DualSense, ale jak się okazuje – będzie to jeden z najważniejszych elementów Returnal, ponieważ deweloperzy w przypadku tej pozycji chcą zapewnić gameplay oferujący nowe doświadczenie.

Na materiale zobaczycie sporo fragmentów z pozycji zmierzającej w marcu na PlayStation 5. Mam wrażenie, że pozycja wygląda coraz ciekawiej. Warto pamiętać, że Returnal będzie dostępny w nowym standardzie cenowym.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Housemarque Returnal Sony Interactive Entertainment