Iza Łęcka Iza Łęcka 20.01.2021 10:39
Ninja Gaiden Team Ninja
526V

Ninja Gaiden nie powstaje w Team Ninja. Twórcy pracują nad innym tytułem

Team Ninja szykuje się do licznych zapowiedzi w 2021 roku, ale wśród nich nie będzie słowa o nowej części serii Ninja Gaiden. Fumihiko Yasuda zaprzeczył doniesieniom dotyczącym tworzenia kolejnej odsłony przez zespół.

W najbliższym czasie nie możemy się spodziewać wielkiego powrotu Ninja Gaiden od Team Ninja. Fumihiko Yasuda zaprzeczył plotce, zgodnie z którą deweloperzy rozwijają produkcję przygotowaną do prezentacji w 2021 roku. Reżyser zaznaczył, że chętnie zająłby się klimatyczną grą akcji, jednak obecnie jego zespół nie pracuje nad serią:

„W tej chwili nie ma żadnych planów, ale zawsze chciałem zrobić nową część serii, więc mam na to nadzieję!”

Yasuda podkreślił również, że gracze nie powinni się szykować na szybki powrót serii Nioh lub udostępnienie IP na Xboksie:

„W tym momencie nie ma żadnych aktualnych planów dotyczących serii Nioh na Xboksach, ale oczywiście seria Ninja Gaiden ma długą historię na konsolach Microsoftu. Więc jeśli w przyszłości miałby powstać nowy tytuł z serii Ninja Gaiden, na pewno chcielibyśmy, aby był on na Xboksach".

Po obiecującej zapowiedzi wielu ogłoszeń w 2021 roku, spośród których jedno miałoby szczególnie spodobać się fanom studia, gracze snuli spekulacje o powrocie nieustraszonego wojownika ninja. Jak się jednak okazuje, zespół obecnie nie pracuje nad rozwojem popularnych marek.

Pomimo zaprzeczeniom Koei Tecmo może przypomnieć entuzjastom IP o historiach Ryu Hayabusy – w zeszłym roku informowaliśmy o tajemniczym powrocie Ninja Gaiden Sigma Trilogy.

Zachęcamy również do naszej rozmowy z Fumihiko Yasudą, w której deweloper wspomina o pracach nad Nioh oraz Nioh 2, czy też dostosowaniu produkcji do PlayStation 5.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/team-ninja-says-it-isnt-working-on-a-new-ninja-gaiden/

Tagi: fumihiko yasuda ninja gaiden nioh