Iza Łęcka Iza Łęcka 07.01.2021 07:36
CD Projekt RED logo z napisem
3580V

Cyberpunk 2077 i sprawa kolejnych zbiorowych pozwów sądowych. Włodarzy CD Projekt czeka czwarta batalia

CD Projekt może zaliczyć początek roku do mniej udanych. Zgodnie z doniesieniami następna kancelaria prawna wystosowała pozew zbiorowy przeciwko polskiemu przedsiębiorstwu.

Niedługo po premierze Cyberpunk 2077 gruchnęła wiadomość o niedopracowanych wersjach produkcji na bazowe konsole PlayStation 4 i Xboksa One, usunięciu z PSN-a,  w związku z czym Polacy zaliczyli spory spadek wartości akcji na giełdzie. Nie musieliśmy długo czekać, a kontrowersyjną sprawą zajęła się pierwsza kancelaria prawna, która wzięła pod swoje skrzydła niezadowolonych akcjonariuszy. Stanem papierów wartościowych polskiej firmy zaczęły interesować się inne zespoły adwokatów. 

Okazuje się jednak, że to nie koniec wyzwań dla CD Projektu. Do batalii dołącza czwarta kancelaria prawna - Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz – która podobnie jak wcześniejsze, domagać się będzie rekompensaty dla inwestorów. Wszystkie pozwy zawierają to samo roszczenie: „CD Projekt S.A. jest odpowiedzialny za stworzenie wprowadzającego w błąd otoczenia rynkowego, które spowodowało utratę pieniędzy przez akcjonariuszy.”. Jak możemy przeczytać w oficjalnym ogłoszeniu Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz poszukiwani są kolejni inwestorzy spółki, którzy w związku ze spadkiem notowań przedsiębiorstwa twórców Cyberpunk 2077, czują się pokrzywdzeni.

„Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP informuje, że w imieniu wszystkich nabywców papierów wartościowych notowanych na giełdzie w USA, należących do CD Projekt S.A. ("CD Projekt" lub "Spółka"), którzy nabyli swoje akcje w okresie od 16 stycznia 2020 r. do 17 grudnia 2020 r. włącznie ("Okres Rozliczeniowy"), został złożony pozew zbiorowy dotyczący papierów wartościowych.”

Obecnie przeciwko Polakom roszczeń domagają się już cztery zespoły prawników: Schall Law, Rosen Law, Bragar Eagel & Squire, Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz. Już wcześniej przedstawiciele CD Projektu zapowiadali aktywną obronę przed tego typu oskarżeniami.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/77145/fourth-law-firm-suing-cd-projekt-for-securities-fraud/index.html

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077