Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 25.12.2020 12:14
Pozew CDPR
4683V

CD Projekt RED z problemami. Złożono pierwszy pozew na polską firmę

CD Projekt RED ma spore problemy. Międzynarodowa kancelaria - Rosen Law Firm - złożyła pozew przeciwko polskiej firmie.

Nie ulega wątpliwości, że pierwotna wersja Cyberpunk 2077 na platformę PlayStation 4 oraz Xbox One wołała o pomstę do nieba. Tytuł był niegrywalny, bowiem w niektórych momentach rozgrywki posiadacze bazowych konsol Sony i Microsoftu byli zmuszeni bawić się w jedynie 15 klatkach na sekundę.

Już na początku bieżącego tygodnia dowiedzieliśmy się, że pewna amerykańska kancelaria bada sprawę rodzimej firmy, której zarzucane jest wprowadzanie w błąd inwestorów, muszących zmagać się obecnie ze sporymi stratami finansowymi spowodowanymi sporym krachem na giełdzie. 

Teraz można już być niemalże pewnym, iż następny rok nie będzie miły dla przedstawicieli CDPR. Rosen Law Firm, międzynarodowa kancelaria zajmująca się prawami inwestorów, złożyła pozew zbiorowy w imieniu nabywców papierów wartościowych firmy CD Projekt SA w okresie pomiędzy 16 stycznia a 17 grudnia (włącznie z nim) bieżącego roku. Pozew ma na celu odzyskanie odszkodowania dla inwestorów CD Projekt.

Jak podaje redakcja altchar.com, kancelaria zarzuca deweloperom brak poinformowania inwestorów, jak i samych graczy o tym, że Cyberpunk 2077 był w pierwotnej wersji praktycznie niegrywalny na PS4/XONE z powodu wielu błędów, co spowodowało również usunięcie tytułu z PlayStation Store.

 

Źródło: https://www.altchar.com/game-news/cdpr-end-up-in-class-action-lawsuit-over-cyberpunk-2077-aX1AN1L9rn12

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 pozew