Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 02.01.2021 15:30
Unreal Engine 5 reklama
6150V

Unreal Engine 5 zaoferuje prawdziwie next-genowe doznania. Zobaczcie mocną prezentację gier

Unreal postanowił zaprezentować nam możliwości najnowszej wersji swojego silnika na specjalnym wideo. Trzeba przyznać, że osiągi wizualne mogą robić wrażenie.

Unreal Engine to jedno z najchętniej wykorzystywanych narzędzi do tworzenia gier - wielka w tym zasługa faktu, iż jego używanie jest w pełni darmowe. Nie można być więc zaskoczonym, że wykorzystuje się je do celów amatorskich (a projekty wciąż robią wrażenie, spójrzcie sami). Oczywiście silnik często używany jest również do większych tytułów, a te potrafią dosłownie spowodować opad szczęki!

Teraz przedstawiono nam zupełnie nowe wideo, na którym możemy podziwiać możliwości Unreal Engine piątej generacji. I czego by nie napisać, aspekty graficzne stoją na najwyższym poziomie. Twórcy zapowiadają next-genowe doświadczenia, a biorąc pod uwagę komentarze, widzom ciężko się z tym nie zgodzić. Choć oczywiście nie wszystkie projekty wykorzystują pełnię możliwości, wciąż wypadają interesująco.

Unreal Engine 5 będzie napędzało całą masę tytułów w najbliższych latach, a jeszcze w tym roku pojawi się cała masa gier, które wykorzystają możliwości popularnego narzędzia. Na wideo możemy podziwiać między innymi Dziedzictwo Hogwartu, Scarlet Nexus czy wyczekiwane przez wielu The Medium, które zadebiutuje jeszcze w styczniu.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=O6j-FZEEovg

Tagi: Avalanche Software / Portkey Games Dziedzictwo Hogwartu Warner Bros. Interactive Entertainment