Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.10.2020 09:41
Unreal Engine
1168V

Unreal Engine. Imponujący pokaz gier tworzonych przez amatorów i uczniów

Unreal Engine może nie jest idealnym silnikiem, ale nie można odmówić narzędziom Epic Games przyjazności oferowanej użytkownikom.

Dzięki tej przystępności Unreal Engine 4 stało się bazą dla wielu niesamowitych projektów, które zostały stworzone praktycznie samodzielnie - często przez jedną osobę. Tak jak w przypadku nadciągającego na Xbox Series X Bright Memory, o którym pisaliśmy więcej tutaj.

W związku z tym, że z narzędzi Unreal Engine można korzystać bez opłat (do pierwszego zarobionego miliona dolarów z tytułu sprzedaży swojego projektu), rzeczona technologia cieszy się ogromną popularnością i stanowi podstawę nauki wielu raczkujących deweloperów, którzy są jeszcze uczniami i studentami.

Właśnie na tym motywie skupia się najnowszy klip wideo od Epic Games, w którym prezentowane są dzieła uczniów i amatorów. Niesamowite, co można stworzyć w Unreal Engine nie będąc jeszcze zawodowcem.

Przypominam, że obecnie dla deweloperów dostępny jest Unreal Engine 4.25, który wspiera next-genowe konsole. Na dostęp do Unreal Engine 5, który zapewniać będzie szereg optymalizacji dla PS5/XSX, twórcy muszą poczekać do pierwszych tygodni 2021 roku.

Tagi: grafika silnik unreal engine