Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.08.2020 18:27
PS5 logo
7016V

PS5 i Unreal Engine 5 z efektowną prezentacją grafiki. Pracownik Epic Games pokazuje możliwości PlayStation 5

Demo Unreal Engine 5 pozwoliło spojrzeć na możliwości graficzne PS5, ale przedstawiciele Epic Games wciąż opracowują nowe rozwiązania, by zapewnić deweloperom ciekawe możliwości tworzenia gier na ich silniku.

W maju zobaczyliśmy pierwszą prezentację rozgrywki z PS5. Epic Games postanowiło zaprezentować Unreal Engine 5 właśnie za pomocą PlayStation 5, a teraz otrzymaliśmy nowy materiał, który pokazuje jedną z funkcji silnika.

Ryan Brucks (główny artysta techniczny z Epic Games) opublikował na Twitterze prezentację tworzenia chmur w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem właśnie możliwości PlayStation 5 i Unreal Engine 5. Twórca może swobodnie dorzucać efekty i wszystko działa bez jakichkolwiek opóźnień lub ekranów wczytywania. Deweloperzy korzystający z Unreal Engine 5 otrzymają możliwość płynnego dostosowywania warunków pogodowych, co na pewno wpłynie na opracowywanie next-genowych produkcji.

Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę efektownie, ponieważ jak podkreślił Brucks – dzięki technologii artysta dosłownie maluje burze. Możemy podejrzewać, że takie możliwości UE5 będą chętnie wykorzystywane przez twórców pracujących nad tytułami zmierzającymi na rynek w następnych latach.

Sprawdźcie także pokaz demonstracji DualSense z Astro's Playroom.

Źródło: Twitter: ShaderBits

Tagi: PlayStation playstation 5 ps5 unreal engine unreal engine 5