Iza Łęcka Iza Łęcka 30.12.2020 11:10
PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch
2917V

PS5 ze znacznie większą sprzedażą od Xboksów Series X|S? Sony i Microsoft rozpoczynają walkę o rynek

Sony i Microsoft wprowadzili na rynek urządzenia nowej generacji, jednak w ostatnim czasie ponownie najchętniej kupowanym sprzętem był Nintendo Switch. Twórcy przygód Mario nie doświadczają trudności ze sprzedażą kolejnych zestawów, a coraz większe rzesze graczy z entuzjazmem sięgają po hybrydową konsolę.

Sony i Microsoft nie dostarczają na półki sklepowe oczekiwanej liczby PlayStation 5 i Xboksów Series X|S, w związku z czym nie przedstawiają oficjalnych wyników sprzedaży. Wczoraj pojawiły się informacje, według których Japończycy osiągnęli rekordowy rezultat w pierwszych tygodniach od premiery, tymczasem gigant z Redmond ponownie może nie pokusić się o prezentację szczegółów. Phil Spencer określił, że skupia się na liczbie graczy na serwerach Microsoftu, a nie na konkretnej liczbie zakupionego sprzętu.

Szef marki Xbox potwierdził również, że Microsoft przygotował mniej Xboksów Series X|S względem PlayStation 5, ponieważ Amerykanie czekali na nową technologię AMD. Czy w tej sytuacji możemy mówić o znaczącej różnicy na poziomie 1,7 mln egzemplarzy? Wskazane dane przedstawiło vgchartz.

Trzeba podkreślić, że vgchartz opiera się na informacjach otrzymanych od sklepów i dystrybutorów, a nie na ostatecznych wynikach producentów konsol, jednak przedstawione szczegóły są niezwykle ciekawe.

W 2020 roku Sony miało sprzedać ponad 3,7 mln PlayStation 5, podczas gdy Microsoft zapewnił w tym czasie odrobinę ponad 2 mln kompletów Xboksów Series X|S. Najnowsza konsola Japończyków miała osiągnąć 8,9% udziału na rynku (4,8% nowe Xboksy). Warto również zwrócić uwagę na sprzedaż Nintendo Switcha –  hybrydowy sprzęt cieszy się fantastyczną popularnością od momentu premiery w 2017 roku.

Sprzedaż konsol (do 12 grudnia):

PS5, Xbox Series XS, Switch - sprzedaż konsol 1

PS5, Xbox Series XS, Switch - sprzedaż konsol 2

Udział w rynku:

PS5, Xbox Series XS, Switch - sprzedaż konsol 3

Sprzedaż konsol i udział w rynku:

PS5, Xbox Series XS, Switch - sprzedaż konsol 4

Źródło: https://www.vgchartz.com/article/446802/ps5-vs-xbox-series-xs-vs-switch-sales-comparison-charts-through-december-12/

Tagi: nintendo switch playstation 5 ps5 sprzedaż konsol switch Xbox Series X|S