Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.10.2020 18:35
Xbox Series X S AMD
4633V

Xbox Series X|S będą jedynymi konsolami nowej generacji z pełną integracją RDNA 2. Microsoft ujawnia szczegóły

Microsoft właśnie opublikował bardzo ważną wiadomość dotyczącą swojej współpracy z AMD. Xbox Series X i Xbox Series S to jedyne next-geny, które wykorzystają pełną integrację RDNA 2. Korporacja opublikowała wiadomość na swoim blogu.

Od wielu tygodni pojawiały się plotki i przecieki dotyczące współpracy AMD z Sony oraz Microsoftem. Dzisiaj możemy potwierdzić, że tylko i wyłącznie Xbox Series X i Xbox Series S otrzymają pełne wsparcie RDNA 2:

„Długoterminowa, strategiczna relacja pomiędzy Xboksem a AMD w ciągu ostatnich 15 lat, poczynając od Xbox 360, stanowi serce Xboksów Series X i Xboksów Series S. Wraz ze zbliżającą się premierą Xboksów Serii X|S 10 listopada, wspólnie wprowadzamy do gry następną generację, zapewniającą niespotykany dotąd w grach konsolowych poziom mocy, wydajności i kompatybilności, napędzany przez najnowsze architektury AMD Zen 2 i RDNA 2. Seria Xbox X|S to jedyne konsole nowej generacji z pełną obsługą sprzętową wszystkich prezentowanych dziś przez AMD możliwości RDNA 2.”

Microsoft od początku projektowania nowej generacji chciał mieć pewność, że od premiery wykorzysta pełną moc RDNA 2 i właśnie z tego powodu firma nawiązała bardzo bliską relację z AMD. Obie firmy współpracowały, by przygotować coś więcej – deweloperzy będą mogli zaoferować graczom bardziej realistyczne animacje, wykorzystają wsparcie uczenia maszynowego przy projektowaniu NPC-ów, czy też zaproponują graczom lepszą oprawę przez wprowadzanie najnowocześniejszych technik.

Już na premierę na Xboksie Series X i Xboksie Series S mamy poczuć moc pełnego RNDA 2 w takich tytułach jak Gears 5, Assassin's Creed Valhalla czy też Dirt 5.

Możemy wspomnieć, że Xbox Series X znajduje się już w redakcji PPE.pl, a wkrótce zobaczycie nasz unboxing sprzętu.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/10/28/a-closer-look-at-how-xbox-series-xs-integrates-full-amd-rdna-2-architecture/

Tagi: microsoft xbox Xbox Series S xbox series x