Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.11.2020 16:23
Xbox Series X|S RNDA 2
5909V

Xbox Series X|S jest na rynku mniej od PS5, ponieważ Microsoft czekał na pełne wdrożenie RDNA 2

Microsoft potwierdził właśnie bardzo ważną wiadomość, która może mieć przełożenie na całą generację. Amerykańska korporacja przygotowała mniej jednostek Xboksów Series X i Xboksów Series S na premierę względem PlayStation 5, ponieważ inżynierowie z Redmond czekali na technologię od AMD. Firma w ten sposób zapewniła sobie pełne wsparcie RDNA 2.

Microsoft świętował już „najlepszą premierę Xboksów” w historii, ale jednocześnie Phil Spencer zauważył, że niezależnie od posiadanych gier na start nowych konsol – obie korporacje wyprzedały wszystkie egzemplarze i teraz walczą o jak najszybsze wrzucenie na rynek kolejnych pudełek.

Okazuje się jednak, że Xboksów Series X|S może być na rynku jeszcze mniej niż PlayStation 5. Szef marki Xbox zdradził w ostatnim wywiadzie, że Microsoft bardzo późno rozpoczął produkcję konsol z powodu nowej technologii AMD:

„Zaczęliśmy produkcję późnym latem. Byliśmy trochę w tyle za konkurencją, ponieważ czekaliśmy na specyficzną technologię AMD w naszym chipie. Byliśmy trochę w tyle za nimi, za tym gdzie było Sony, jeśli chodzi o przygotowanie jednostek.”

Dziennikarz The Verge zdradził, że tą tajną technologią jest pełne RDNA 2 – już wcześniej Microsoft zaznaczył, że Xboksy Series X|S to jedyne konsole wspierające najnowszą propozycję AMD. Jednak trzeba zaznaczyć, że aktualnie inżynierowie z Redmond nie potwierdzili, jakie korzyści otrzymają nowe konsole dzięki pełnemu wsparciu RDNA 2 i dlaczego było to aż tak ważne, że zdecydowano się wstrzymać produkcję w oczekiwaniu na ten element.

Trzeba jednak mieć świadomość, że deweloperzy dopiero uczą się nowych platform, więc wykorzystanie wszystkich atutów płynących z RNDA 2 może wyjść dopiero za kilka miesięcy.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/11/24/21612408/microsoft-xbox-series-s-phil-spencer-sony-ps5-hardware-decisions-interview

Tagi: amd rdna 2 Xbox Series S Xbox Series X Xbox Series X|S